• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 • Позитивно

  Гласови: 280 84.6%
 • Негативно

  Гласови: 23 6.9%
 • Немам никакво мислење

  Гласови: 28 8.5%

 • Вкупно гласале
  331

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,827
9,257
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ова со Екоцентар со електронски отпад ако функционира е навистина добра работа
Знам дека имаат штандови за собирање на батерии по маркетиве, и тоа ме мотивира да не ги фрлам потрошените батерии во канта, туку истите ги собирам неколку и тогаш ги носам во маркет каде ги складирам, а потоа сум уверен дека компанијата постапува соодветно и ги рециклира.
Зошто ни Пакојуг ни овие немаат никакви промотивни материјали каде што се гледа соодветното постапување и рециклирање? И дека само делот што ние мораме да го правиме го прикажуваат? Qui bono анализа набрзина ениуан т.е. кој ги плаќа овие чисто за да знаеме чини интереси застапуваат.
офф-топик

Да не се лажеме, кај нас ништо не функционира како што треба. Се лапнува грантче од EU, се става некоја веб страна што никогаш не се апдејтира, се ставаат 2-3 контејнери во сред центар и толку.

На работа прво имавме контејнер за хартија од комуна (фирма која просто исчезна без глас), па после од пакомак и за хартија и за батерии, последен пат се јавиле преклани. Стојат така полни.

Министерство за патишта (?) или што и да е тука во центар + офис плус кај плоштад вмро секој ден ги полни контејнерите (обичните) со картонски кутии, за рециклирање нема контејнер нормално, треба едно 200м да ги влечат, а не се будали вработените.

Стратешко поставување на тие шарените контејнери = 0. Плус не ги празанат редовно. И место контејнери од 5000 еур. можеа да ги вработат ромите со моторите 100 пати поефикасно ќе рециклираа. Ама ај да не продужувам.
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,463
3,774
Скопје
... и ако дознаете што се случува со собраното ѓубре, ве молам пишете овде. Уби ме знатижеља
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,970
2,534
... и ако дознаете што се случува со собраното ѓубре, ве молам пишете овде. Уби ме знатижеља
Зависи од каков тип е, но најчесто завршува во парламент, се влече по државни институции, се става за советник, пр итн
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,306
4,580
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
А бе никој да спомне дека се отвора нов салон АНХОЧ ACTION во Капитол :)


169426888_4476921025656026_4557914835394703182_n.png
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,980
3,345
Да, на местото од игротеката, веднаш до салонот на Техномаркет кој е на местото од Сетек.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #606

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
За сметка над 1.500 на денот на отварањето даваат некои слушалки гратис.

Ах тоа било денес во 11 lol :)
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,081
1,858
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
АБе нели се дупна тој балонот, зошто се уште скапи овие играчкиве?
Не е дупнат, издишен е, имам пишувано погоре негде, овде и во земји со со ефтина струја има да се копа до последно + некој месец за да умре и последната надеж. За стабилизација на цени, по мене ќе почекаме до нова година.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,213
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Гаење илузии, како Гај Јулие Цезар
 

MartinGR1MR

Gaining Experience
14 јуни 2014
165
78
Колку време се чека некој производ од другите градови,да го донесат во Скопје?
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,306
4,580
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
101
40
Скопје
зависи од каде е нарачано имаат нивен распоред прашај си ќе ти кажат али максот е од 3 до 5 дена зависи
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
И нормално ми го вратија маусот дека бил исправен. На бројчињата што ги имаат наведено на страната никој не крева. Време е да раскинам со Анхоч :)
1625736666281.png
 
 • Ја почнал/а темата
 • #618

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Епа кој чкрипи сега - левиот или десниот?
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,463
3,774
Скопје

GetSchwifty

Gaining Experience
22 февруари 2020
36
52
Скопје
@outsider

Според моето досегашно искуство, сервисот им е ужас. Смрт е кога нешто ќе се расипи и треба да го носиш кај нив.

Пред некое време имав проблем со истиот маус, но во мојот случај проблемот беше со скролот кој испушташе звуци кога скролаш нагоре.
Го оставив за сервисирање, немав никакво известување со недели (иако тие испратиле смс али јас не добив).

Се јавив во сервис и ми рекоа дека го провериле и се било во ред со маусот, реков дека тоа е грешка и дека вработените во Анхоч го потврдија проблемот и на ова ми одговорија со "можеби колегата скролал само надолу" и не го проверил како што треба, што е многу смешно и бизарно за толкаво фирмиште.

Па повторно го вратија во сервис, чекав недела две и пак немаше известување (повторно испратиле смс и јас пак не добив), па се јавив во сервис и убедливо ми рекоа дека се било во ред со маусот и дека го "исчистиле".

Кога го земав маусот, за смс пораките што не ги добив се извадоа, ми покажаа дека испратиле и не знам поради која причина не сум ги добил.

Маусот го оставив на 22 мај, а го зедов на 5 јули. На 26 јуни конечно бил стигнат од Скопје во Прилеп.

Ужасии невидени.
 
Последна промена:

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
1625740913666.png
Проблемот не е решен се уште не можам да ги добијам.
Иначе се работи за десниот клик, си работиш и му текнува да цвичи, па ќе се стабилизира, па пак истото. Истото вака ми прај reddit.
Мислењето е автоматски споено:

1625741653111.png
Само упорност!
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #622

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,013
4,310
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,306
4,580
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Жалам за проблемот што го имаш, верувам дека е крајно фрустрирачки да го слушаш тој звук...
Ова само го потврдува моето мислење за овој бренд: глорифицирано парче пластика. Не вредат за парите дефинитивно.

Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
Жалам за проблемот што го имаш, верувам дека е крајно фрустрирачки да го слушаш тој звук...
Ова само го потврдува моето мислење за овој бренд: глорифицирано парче пластика. Не вредат за парите дефинитивно.

Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
Подарок ми беше роденден. И јас се согласувам после ситуацијава.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно