• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 • Позитивно

  Гласови: 246 85.7%
 • Негативно

  Гласови: 20 7.0%
 • Немам никакво мислење

  Гласови: 21 7.3%

 • Вкупно гласале
  287

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,008
1,536
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Јас па презадоволен од натек како буџет опции. Неколку мауси имам земено и ги имам боксирано и боксирано и сеуште се здрави. Тастатурата од 2018 ко нова до ден денеска само ја пензионирав. Неколку џојстици и слушалки што имам и тие немаат мака. За разлика од редрагон, модеком и останатава буџетарија натек ми се најсаглам, ама секој со своето мислење
 
28 мај 2019
42
12
Jaс немам такво искуство, маус Xenon 210 и слушалици Argon 200 2 години тераат без никаков проблем.Хахах свашта, во кој Анхоч салон е ова?
Битола. Сега уште од Скопје фали да речат дека е "згмечен" иако еднаш не е манат.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
905
Неврленд
Натек најлош бред за квалитет избегавајте нивни производи.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
Тачно. За другар порачавме звучници Натек за пецето, зуеја. Дилеро ги враќа и му кажале дека цела серија тие звучници биле проблематични.
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
622
584
Значи избегавам други ИТ продавници и речиси сè земам од Анхоч но сега заглавив со нивниот сервис...
Се работи за УПС, однесен (23 Окт) во продавница цаком-паком со гарантен лист, месец дена ги чекав да ми вратат, по што се јавив во продавницата - кај што ми вратија дека уште нема ништо..
Тогаш пишав е-меил на сервис директно - одговор беше дека уште веднаш е проверен, батериите отишле но немале на залиха.. сега добиле.. дали сакам да ги сменат... етц

Им вратив веднаш што беше проблемот, но и по 2 наврати на емаил и безброј јавувања на сервис немам добиено никој..

Значи на УПС-от немам додавано дополнителни уреди, истата вечер кога почна да прави проблеми, го ставив на мерач и на излез му закачив мултимер, при поголемо оптоварување од 215W, напонот му паѓаше испод 210V и автоматски пребацуваше на батерија на неколку секунди (се слуша реле), потоа пак назад.. и така нон-стоп..
При премин на батеријата пц-то, мониторите, рутерот, акцеспоинтот... си работеа најнормално, немаше прекин или исклучување

Сега не ми јасно како кај мене уредите работеа на батерија а тие константираат дека не ги бива.. и дали после смена на батериите УПС-от ќе си работи најнормално што логички ми е дека има друг проблем ?

Се работи за овој УПС
се јавија од анхоч.. "батеријата е поправена"

при подигање пишува дека се сменети и двете батерии ВО гарантен рок... го тестирав истиот ден и упс-от си работи ок и при поголемо оптеретување..

мислам дека нешто друго е чачкано, проблемот е решен по ~ 2м во сервис
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: D

neobugs

Intern
11 април 2020
4
3
Во анхоџ продаваат лаптопи што сеуште не се официјално излезени:
Со RTX 3060 6GB постојат 2
1610212817302.png
1610212848536.png
и еден со RTX 3070 mobile пишува го нема на залиха:
1610212879665.png
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,069
2,458
Во анхоџ продаваат лаптопи што сеуште не се официјално излезени:
Со RTX 3060 6GB постојат 2
Погледнете го атачментот 95896
Погледнете го атачментот 95897
и еден со RTX 3070 mobile пишува го нема на залиха:
Погледнете го атачментот 95898
Немаат опција изгледа Soon. А можда и донеле по некои канали. Стисни Купи и дознај.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,202
4,401
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Во анхоџ продаваат лаптопи што сеуште не се официјално излезени:
Со RTX 3060 6GB постојат 2, и еден со RTX 3070 mobile пишува го нема на залиха:
Постов изобилува со анимозитет кон "анхоџ"...
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,069
2,458
хахах мислев да споделам "leaks" од неизлезени и неанаунснати продукти, а за анхоч едино што имам против се цените у моментов
Моделите се анаунснати (announced бе @Avid у транслитерација ).
Ги има истите модели на нет со статус Soon.


Sent from Телефон using Tapatalk
 

neobugs

Intern
11 април 2020
4
3
Ги има истите модели на нет со статус Soon.
Изгледа да повеќе продавници веќе ги имаат ставено, мислев дека директно Нвидиа или МСИ ги немаат затоа го споделив ова. Изгледа на 12 јануари ќе зборат за нив најверојатно на CES 2021
Ставиле Нвидиа на твитер со "индикација" дека за лаптопи ќе биде нешто: NVIDIA GeForce on Twitter: " https://t.co/AHn0BWTYBh" / Twitter
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,453
1,071
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,648
Мислења
829,634
Членови
28,652
Најнов член
sashka973
На врв Дно