• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Anhoch во Штип

  • Ја почнал/а темата
  • #77

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
732
452
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,644
1,300
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
јас имам deep респект спрема секое човечко битие, а посебно спрема жените и не дозволувам да се говоре без нивно присуство...
има жени на форумов па ping-ајте ги...
simp
 
  • Ја почнал/а темата
  • #80

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
732
452
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
4 јадрен претпоставувам... како што бараш... директно у Анхоч!!! они имат продукти и „пред да излезат„
Мислењето е автоматски споено:

Тамн надам се дека у декември ќе излезе i3-10100f за околе 6 иледарки.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,301
959
Неврленд
Ај да го остаеме малце Анхоч на раат, да не го урочеме па да не не отворат у Штип. Па и плавката ќе заглаве у сетец.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #82

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
732
452
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ај да го остаеме малце Анхоч на раат, да не го урочеме па да не не отворат у Штип. Па и плавката ќе заглаве у сетец.
а ти од тие ли си што носат малери или евентуално си од тие што пејат против малери...!??
Мислењето е автоматски споено:

морав да барам у речник на Северно Американски изрази ;)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Сместа назад по пат да си ја најдат раткапната :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #85

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
732
452
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,301
959
Неврленд
Абре Рукфаш ич не те бива за правење реклама... Си требало да фатиш од друга страна ем со веење знаме и будење национална свест...
За реклама коа ќе даат едно рајзенче 3100че тогајка ќе напраеме.
 

Faktorium

Intern
19 јули 2013
58
44
Имам некоја дојава дека дел од вработените од технологија знаат да вклучат фб и камера на телефон. Можеби сум грешка, ќе почекаме ќе видиме.
 
  • Уау
Реакции: Avid
  • Ја почнал/а темата
  • #89

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
732
452
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ако добро сум информиран Радев е од родител кој е нешто повеќе отколку интелигентен и школуван човек, така да не ти стои баш исказов...
освен ако тој не е таму "професор" а сите останати да се "оставачи"...
инаку ме чуди што на Анхоч страната за вработерните во Штип пишува дека се вработени во Велес !?? јас да грешам нешто???
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,344
5,265
Уживајте бе, не сме нубови :)))). Јас сум еден од вработените, другиот колега претходно работеше во сет, третиот е радев. Кога ќе дојде некој во салонот нека ме потраже, ќе се запознаеме. Поздрав, влатко
 
  • Ја почнал/а темата
  • #94

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
732
452
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
оваа вечер уживањето од Анхоч другари, (и плавуши нормално)... ;)
 

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
455
717
Скопје
Уживајте бе, не сме нубови :)))). Јас сум еден од вработените, другиот колега претходно работеше во сет, третиот е радев. Кога ќе дојде некој во салонот нека ме потраже, ќе се запознаеме. Поздрав, влатко
Ооо ботче, forum.gsm.mk :)
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,344
5,265
Па пиши дали ќе има нешто промотивно во среда на 9 декември, да си спремеме парички. ;)
Брат пребарај нешто на веб страната на Анхоч и од десна страна ќе ти излезат производи на акција, кажаа ќе имало некој модел на принтери, телевизори и рутери тенда треба да стигнат, али во главно истото можеш да го видиш и на веб страната
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
А да си доете вие у Скопје сите а?
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,301
959
Неврленд
А да си доете вие у Скопје сите а?
Ааа не. Скраја да е. Скопје сакс. Златен ваздух си иаме тука, ни јонизатори ни нишо не ни треба.
Сеа па со анхоч слободно може па у карантин да живееме.
Што е радев? Скратено од девелопер за ра, фронт енд фрејмворкот?
Радев. - Глагол у минато свршено време. Ич не ти работе тоа лејката бе Авидче.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,331
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно