1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

АМЦ во стечај !?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Futurelakimens, 6 Април 2019.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,461
  7,446
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ако е вака како на сликиве, не е сменет панел само е исчистен. Ова е мојот пред прво чистење.

  78d88a60ecc64ff77e45821977f688fa.jpg
   
 2. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  244
  386
  8 ноември 2009
  Еве во ваква состојба беше
  [​IMG]

  Кога го донесоа сервисиран беше со сите лепенки како од првиот момент што го зедов. Освен тие лепенки ако не ги редат во сервисот, друго не би знаел.
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,461
  7,446
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Друго е ова. Влага да не имаш?
   
 4. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  370
  190
  11 Јануари 2010

  [​IMG]
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,768
  10,323
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Се успал продавачот. затоа не е отворено.
   
  tamamuzicar, artweb и на igor_igor им се допаѓа ова.
 6. Zabegann

  Zabegann
  Gaining Experience

  56
  59
  19 Јануари 2015
  Машко
  Извини а ти што беше ???
   
  tamamuzicar, edin.ademovic и на artweb им се допаѓа ова.
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Avid е тоа. Навикни се на него!

  Озбилно ти велам!
   
  gOJDO, artweb и на architect им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,499
  6,781
  21 Јануари 2009
  Врати се на постот и прочитај најдолу порамнето на десно со ситни букви што пишав.
  WIN.
  Си фатив рипка.
  Те упецав.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 9. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  794
  679
  27 Јуни 2012
  AMC во кичево беше супер средено внатре, што ќе реновираат повеќе?

  Дефинитивно стечај или ќе се ребрендираат.
   
  Последна промена: 23 Април 2019
 10. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,336
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Штом повеќето дуќани ги затвориле гарант реновираат.:D
   
  На tamamuzicar и gOJDO им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,768
  10,323
  24 Јуни 2009
  Машко
  А можеби и ребрендираат. :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gego

  gego
  Gaining Experience

  253
  264
  6 Декември 2009
  Машко
  Телекомуникациски Техничар
  Можеби ќе се преориентираат на онлајн продажба. Еве, пробав од нивната страна да купам нешто онлајн и нема никакво предупредување дека нема да ми се оствари пазарот. Да нема забуни, не ја заокружив до крај нарачката, неам г`с да тестирам. :p
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Во Соравија веќе 3ти ден прават попис
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  239
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Во Битола затворено,ставиле натпис ,,Се реновира''.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,353
  798
  12 Април 2017
  Машко
  Изгледа веќе се е затворено, и во Скопје не видов дукан да работи.
   
  На tamamuzicar и Luxell им се допаѓа ова.
 16. Buvche

  Buvche
  Gaining Experience

  43
  59
  10 Јануари 2008
  Машко
  Ах тие денови кога со парчето весник каде на страната е реклама од АМЦ, трчаш по твоите да им покажеш што има во АМЦ.
  А аукција, распродажба на лагер нема ? :)
   
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,315
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  I couldn't care less...
   
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,912
  4,123
  1 Септември 2011
  Машко
  Во фирма една каде што работам,на газдата мој уште пред некое време,му кажал некој од газдите на Амц,дека дефинитивно ке се затвори све,од кога ке се продадат сите делови што им се на залиха.
   
 19. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,791
  1,929
  8 Мај 2007
  Машко
  вклучително и тие маусите од 100 денари...

  Тоа беше жабокреќина фирма со лош бизнис модел. Соодветен за времето кога излезе, лош квалитет и лоша услуга. Се сменија времињата, па наместо да се сменат, останаа заглавени во својот универзум. Исходот е очекуван, само очекував многу поскоро да биде.

  Мора да им се честита едно. Беа пионери во одлуката дека освен компјутерска роба треба да се продава се и сешто по продавниците.

  И посебен поздрав за админот на фб, ќе недостига.
   
  draganamon, Zippo и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. architect

  architect
  Unstoppable

  1,962
  2,344
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  некој спомна дека дека се вработил во сет :cool::cool::cool::cool:
   
  Liljana Bojkovska, Goran80 и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,912
  4,123
  1 Септември 2011
  Машко
  Се согласувам со тебе,лош бизнис тераа ептен,за робата да не зборам,услуга дно дна.Чим од старт они не се сменија,по толку кукања од луѓе и жалење за услуга,ништо од фирмата мн јасно.Јас па мислев дека ке се средат,и дека фирмата ке им се оправи,ама џабе нема шанси.Во дирекцијата им се уште мн малце вработени,избркани се доста луѓе од работа,што е знак дека тоне бродот.

  Админот на фб беше легенда,и ке остане запаметен :)

  Зашто да не се вработи,ако му е таква струката,и можел,со среќа нека му е.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,499
  6,781
  21 Јануари 2009
  Те молам дај еден осврт и за другите фирми, пошо вака изгледа солидно погаѓаш.
   
  Futurelakimens, TylerMkD, Balanar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  960
  1,446
  6 ноември 2007
  Бре што сторивте ситење...
  Ќе речев крупнењето на пазарот е лошо за крајниот потрошувач али одма ќе ме демантирате со....Солун ене го каде е :)
  Кило сол ќе изедете, инатот ќе остане..
  Јбг. :p
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,584
  4,040
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Што помала конкуренција , тоа поголеми маржи на продуктите.
   
  tamamuzicar, goce03 и на Rukfash им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...