1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  394
  310
  9 Јули 2018
  Машко
  Препорака за SunYou пребрзо пристигна ќе видиме кога од пошти ќе ми ја достават AB3AF93B-7498-4D3A-A66E-1CA5CDA81E2B.png
   
  На orce66624 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,174
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во погрешна тема ти е поставено прашањето.
   
  На riki_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 3. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  446
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Незнаев оти оти има тема за геарбест

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,174
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  И да нема тема може да се отвори. ;)
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,057
  584
  12 Април 2013
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  446
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Веќе постирав пред 4-5 часа

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  837
  776
  26 Март 2016
  Даскал
  Другари и другарки, ќе порачувам некои џиџимиџиња од алисекспресс како и секогаш. Прашање: да не има сменето нешто во процесот на нарачување со овој Корона вирусот па да имам на мукает. Или исто како и порано си е се?
   
 8. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  121
  71
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
 9. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Прочитајте некоја страна наназад. Си праќаат китајците, си стигаат пратките.
   
 10. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Дали некој приметил дека кај мобилната апликација во нарачката дел од името и презимето, како и дел од телефонскиот број веќе не се видливи?
   
 11. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  394
  310
  9 Јули 2018
  Машко
  Сега баш забележав
   
 12. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Дечки да не бидам досаден, ама да не има некој слична ситуација со Али Стандард LP? Веќе десет дена не мрда до line-haul, ниту добива нов тракинг број. Screenshot_20200310-160253_Gallery.jpeg
   
 13. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
  И мене еве еден исти како твојот ми закопаа преку Али Стандард.
  LP00169243021447

  Ќе видиме што и како ќе биде ај.
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  10,174
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Досаден си! :D
   
  HocusPocus, Luca Toni, Daniel86 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  394
  310
  9 Јули 2018
  Машко
  C38B3F5F-8CEC-4301-9332-E6FAC7E5B9C4.jpeg D852293A-66F8-4EA4-9385-7115724B55FF.jpeg
  Сеуште не ми се доставени а ова ми пристина автоматска порака е или?
   
 16. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  121
  71
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
 17. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Пушти последна информација од тракингот на postal ninja (не мораш бројот).
  И уште колку дена имаш до истек на заштитниот период?
   
  Последна промена: 11 Март 2020
 18. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  394
  310
  9 Јули 2018
  Машко
  2020-03-10 15:51
  Macedonia, Delivered. Thank you for using Sunyou.

  има уште 45 дена
   
 19. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Незгодно ова. И на 17Track покажува дека е примена. Следи го времето, се сеќавам дека некаде прочитав ако според званичниот тракинг на Али пратката е доставена, времето на заштита се скратува. Пази да не се намали.
  Ако се случи тоа, отварај диспјут и приложи screenshot од МК Пошта дека бројот воопшто не е регистриран (англиска верзија). И некој друг тракинг за споредба.

  Не приметив дека истово бројче ти е постирано претходно.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  394
  310
  9 Јули 2018
  Машко
  На македонска пошта ништо не излегува кога ќе го внесам бројот само врти ,ко ќе е стигната треба нов тракинг или?
   
 21. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Не верувам дека ќе добиеш нов тракинг за ова бројче. Ниту можеш на страницата на пошта да го следиш. Тоа ми беше поентата, ако случајно не стигне (мада мислам дека ќе ти ја достават пратката), да им приложиш дека вакви броеви не се регистрираат во МК Пошта. И дека информациите од тракингот не се точни.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. orce66624

  orce66624
  Intern

  65
  40
  13 Август 2016
  Машко
  Друже ова му е ордер бројот а не тракинг,нека го прикаже тракинг бројот да видиме
  според овој број тешко дека ке се види каде е и до каде е пратката(мое мислење)
   
 23. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Друже тракингот му е во претходен пост.
   
 24. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  394
  310
  9 Јули 2018
  Машко
  5ED89D18-9002-4A79-B0D4-498D93B20A0F.png
   
 25. orce66624

  orce66624
  Intern

  65
  40
  13 Август 2016
  Машко
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...