1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 разочарува уште на почеток

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Глупав, 3 Септември 2019.

Тагови:
 1. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  986
  463
  7 Март 2014
  Машко
  10 теми се отворени за истово и секој во различна дискутира.Јас како што видов сите цени се исти како за мобилни така и за фиксни пакети односно комбо. Дополнително имаат и промоција ако обновиш договор на A1 Neo M го добиваш тој сеф за интернет каде што ќе можеш да си го сочуваш неискористениот интернет за нареден месец, односно ако обновиш за фиксна комбо м/л добиваш mi band 3 подарок.
   
  На Ceco и Oktar им се допаѓа ова.
 2. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  358
  159
  20 Април 2008
  Машко
  Како што објаснив...
  за иста услуга во која се скратени една мобилна линија,
  скратено СпортКлуб 1 и 2, како и помалку брзина од 10Мбс
  тие наплаќаат со некој денар повеќе (поточно 50мкд)...

  ете го Mi Band 3 = 24*50 мкд (сам си го плаќаш ако продолжиш договор)
   
 3. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  89
  63
  5 Април 2018
  Машко
  За другото не знам, ама за 100mbps download за 900 денари, тоа не е уопште лошо.
   
 4. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Тоа ти се 10 4к филмови што правиме после тие 500гб брзината ти ја кинат на 70%, па после 750гб ти ја кине на 90%.
   
 5. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  170
  58
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Подобрување нешто околу покриеноста на мрежата ќе има или пак ќе си останат ѓубре како што беа?
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  89
  63
  5 Април 2018
  Машко
  Пишува неограничен сообраќај. Ама, и да има лимит, другар се читаш што пиша? 750гб download да имаш, треба секој ден ко луд да симињаш и што ти треба и што не ти треба. 4к филмови.. Тој што има пари за 4к телевизор (квалитетен) има пари и за некој убер-бесен интернет кој нема да намали брзина ни по 750гб download. Ја и игри симињам, ама 750 гб download никогаш сум немал... За 900 денари мислам дека е супер нет, само дали е стабилен.
   
 7. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  358
  159
  20 Април 2008
  Машко
  ако имаш пари за 4k телевизор значи дека си ги заработил и си го купил...
  не значи дека имаш пари за расфрлање...
  5 евра повеќе за телефон не се многу си велам некогаш
  ама на годинашно ниво тоа се 60е или класа телефон погоре...
  значи секогаш треба да бараш нешто повеќе за парите што тешко се заработуваат
   
  На Tommy P му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kristijan1001

  kristijan1001
  Intern

  54
  17
  29 Септември 2014
  Машко
  Jas nadminuvam 500GB za 2 nedeli od mesecot. Cela familija e na interent. Simnuvanje flimovi i igri go trosi odma. Edna 80-100GB igra i nekolku 4k Filmovi i otidoa 500GB. Seuste VIP/A1 ziveat vo 2010 namesto u 2019 ako ne go promenat ova.

  Stom mi zavrisi dogovorot u dec begam od ovie lopovi ili neotel ili telekabel idam. @123456 e vo pravo koja e poentata na 100mbps ako imas 500GB ???
   
 9. 123456

  123456
  Gaining Experience

  860
  426
  12 Април 2013
  Машко
  Дедо мраз после 500гб ја кинат брзината, а не после 750гб.И јас не симињам игри филмови све тоа влече, Нетфликсот,ХБо и Иптв и други работи.
   
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,395
 2. ProNoob
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  614
 3. mariomako
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  6,046
 4. igor_xxxx
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,424
 5. martinb
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  199
Вчитување...

Сподели

Вчитување...