• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

wikipedia

 1. ContentBot

  Првото уредување на Wikipedia на продажба како NFT

  Основачот на Wikipedia Џими Велс на аукција понуди два дела од историјата на интернет: Strawberry iMac компјутерот на кој е пишуван кодот и е развиена Wikipedia; и првиот едит-код направен на страница на Wiki. Секако уредувањето се продава во единствената можна форма, како ново креиран...
 2. philldm

  Wikipedia

  Здраво. Некој од форумов што се занимава со Википедија и веќе има објавено статии?
На врв Дно