Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen5

 1. IdeaPad Gaming 3 15ACH6

  IdeaPad Gaming 3 15ACH6

  Здраво дечки, ако може една проценка за лаптопот, со овие спецификации: Processor - AMD Ryzen 5 5600H (6C / 12T, 3.3 / 4.2GHz, 3MB L2 / 16MB L3) Graphics - NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB GDDR6, Boost Clock 1485 / 1597.5MHz, TGP 85W Chipset - AMD SoC Platform Memory - 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200...
 2. HP Gaming 15: Ryzen5 4600H,GTX1650,16GB RAM,500GB Nvme

  HP Gaming 15: Ryzen5 4600H,GTX1650,16GB RAM,500GB Nvme

  Состојба перфектна, многу малку користен. Спецификации: AMD Ryzen 5 4600H 6C/12T GeForce GTX1650 4GB 16GB DDR4 3200MHz (2x8GB Fury Impact) 500GB Samsung 970 Evo Plus, како ново 15,6" FHD екран Windows 11 лиценциран. Лаптопот оди со оригинален полнач 150W. Можно е и плаќање во крипто.
На врв Дно