• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rx 460

  1. B

    Проценка Sapphire Radeon RX 460 2GB

    Продавам графичка Sapphire Radeon RX 460 2GB GDDR5 HDMI OC но немам поим колу би одела па затоа молам за проценка. Однапред фала на сите што ќе одвојат време да дадат мислење. Графичката е без никаква мана, надвор од гаранција, купена од Анхоч пред 3 години во моментов работи на PC и се игра на...
На врв Дно