Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

postqresql

  1. ContentBot

    PostgreSQL бележи пораст во користење, а MySQL пад кај македонските програмери

    Мапирањето на ИТ индустријата во Македонија открива дека MySQL полека го губи бројот на корисници при примарен избор на датабаза. Споредбено со резултатите од мапирањето во 2019-та, во 2022-та MySQL, иако сѐ уште на првото место, бележи пад од 1.09%. Можеби процентот не делува голем, но ако се...
На врв Дно