Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

едукација

  1. ContentBot

    Што е Brainster Next College и што да очекувате – одговараат Петар Ниновски и Александар Клашниновски [интервју]

    Последните неколку месеци во медиумите беше најавено отворањето на новата високообразовна институција Браинстер Некст (Brainster Next), која е еден вид на спин-оф од понудата на Браинстер – приватен едукативен центар кој спроведува едукациски програми генерално од областа на ИТ, но и маркетинг и...
На врв Дно