Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

е-влада

  1. ContentBot

    „Системот е паднат“ – најважните владини сајтови со невалиден сертификат веќе 2 дена

    Ако граѓаните во последните два дена се упатиле на Uslugi.gov.mk – Националниот портал за електронски услуги, ќе бидат пречекани од ваква порака: Истата порака ќе се добие и ако се посети сајтот EID.mk кој е посредник-сајт до eID услугата која служи за електронска идентификација и претставува...
На врв Дно