• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

e book

  1. Thunderous_One

    Препорака за E-Book Reader

    Здраво дечки, E-Book ридерите спаѓат во таблети, така да темата мислам дека е на правилно место. Пошто нема да можам да купам компјутер за гејмање (сите знаеме зошто) се решив да земам еден таблет специјално за читање. Ако има некој ентузијаст или што има користено ридер што може да ми препораче...
На врв Дно