Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

бугарија

 1. ContentBot

  Со поддршка од Google и Amazon, Бугарија добива современ истражувачки центар за вештачка интелигенција

  Со поддршка од технолошките гиганти како Google, Amazon и DeepMind, Бугарија добива современ истражувачки центар за вештачка интелигенција. Институтот за компјутерски науки, вештачка интелигенција и технологија (INSAIT) официјално ќе започне со работа во септември 2022 година како дел од...
 2. ContentBot

  Бугарскиот министер за е-Влада Божидар Божанов e рангиран како 40-ти на Stackoverflow

  Оваа недела по 254 дена без Влада, Бугарскиот парламент ја избра новата Влада на Бугарија. Она што е поинтересно е дека новоизбраниот министер за е-Влада – Божидар Божанов е 40-ти на листата на Stack Overflow и со ова е во 0.01% од корисниците на платформата. Bozho на Stack Overflow има 137...
На врв Дно