• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mspasenoski

Роденден
25 јануари 1988 (Возраст: 33)
Прекар
zuti
Професија
informaticar
Омилен цитат
nemam
Музика
ice cube - My Posse
Програмски јазици
C, C++, HTML, CSS, JavaScript, SMIL, PHP, C#- - ne mnogu dobro, My SQL i XML
Најчесто користени апликации
Command Prompt, Cisco Packet Tracer, Network Monitor od Microsoft, SUSE Administration, VMware, MS Office
Омилен спорт
boks
Интереси
Specijalnos mrezi, serveri i SLES

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 3. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 4. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно