• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

KaZaN

Роденден
март 9
Локација
Скопје
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600x | Wraith Prism Cooler
Storage
128GB nVme | 2TB HDD
PSU
Riotoro Onyx SM 750W / custom cables
RAM
2 x 8GB HyperX Fury RGB DDR4 @ 3200MHz
VGA
Sapphire AMD Nitro + Radeon RX 5500 XT SE 8GB
Case
Genesis Irid 503
Mouse
Natec Fury Hunter
Audio
Trevi SB 8315 soundbar
Monitor
Acer CB242Y
Keyboard
Natec Fury Tornado
Motherboard
Gigabyte B550M Aorus Elite
OS
Windows 10 Pro
Прекар
KaZaN
Професија
шуруп мајстор
Пол
Машки

Контакт

Скајп
kazankov89
Steam
KaZaN989
Твитер
TeamKazankov

Потпис

a.K.a. " KaZaN "

Шуруп Мајстор

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 2. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 3. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 4. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 5. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 6. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 7. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно