• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од g0ck0

 1. g0ck0

  Проблем

  А на матичната имаш онбоард графичка? Доколку имаш пробај префли го мониторот на него види дали ќе ти даде слика.
 2. g0ck0

  Проблем

  Ако имаш онбоард графичка провери во биос да не ти е наместена таа да се пали.
 3. g0ck0

  Кој модел на мобилен/смартфон користите?

  Huawei Ascend P6 година дена и одличен е
 4. g0ck0

  Какви гејмери сте?

  Дота2 :)
 5. g0ck0

  Рутер од ОНЕ

  Како што ти кажаа доколку си толку заљубен во рутерот поврзи некој друг обичен рутер и на негова порта поврзи го овој рутер и да зрачи WIFI ,друг начин незнам :/
 6. g0ck0

  Рутер од ОНЕ

  Треба да ја клонираш МАК адресата од модемот на рутерот и сам ке си пронајде све или да се јавиш во кабелнет и да им ја кажеш новата МАК адреса и они да ја заменат таму и би требало све да функционира :)
 7. g0ck0

  Рутер од ОНЕ

  А од кој оператор имаш ставено интернет ?
 8. g0ck0

  Вашето образование е...

  Студент на ФИНКИ 4та година
На врв Дно