• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

chemioftw

Локација
Аеродром
Processor & Cooler
Intel Core i7 8750H
Storage
1TB
PSU
72W
RAM
8GB DDR4 2666
VGA
GTX1050Ti
Case
HP
Mouse
Genesis
Monitor
15.6" IPS
OS
Windows 10
Прекар
x
Професија
x
Програмски јазици
/
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
FL Studio, Guitar Rig.

Потпис

ИМАТ БЕНЅИН????????

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 3. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 4. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 5. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 6. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 7. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 10. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 11. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 12. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно