Неодамнешна содржина од Bobice

 1. B

  Мислење(проценка) за конфигурација

  Здраво дечки! Ако може ваше мислење дали вреди 50 евра следнава конфигурација (незнам само модел на матична плоча): CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 2.6 GHz 1024KB L2 Cache RAM: 2 GB DDR2 HDD: 500GB Ви благодарам.
 2. B

  CISCO Catalyst 1900 Series Помош???

  Pa drugarcina ako znaete da ima nekoj sto saka da dade dobar wifi Lynksys ruter za mojot switch kaze te mi? Pozz
 3. B

  CISCO Catalyst 1900 Series Помош???

  Фала Ви многу што се потрудивте да ми објасните. Баш утре или денививе што идат ќе пробам да ги поврзам уредите. Plamen јас имам кабелски интернет така да Default Gateway ми е нивниот сервер, а Switchot ми е подарок од мој пријател па онака ми седеше низ дома и сакав да си имам и на двата комп...
 4. B

  CISCO Catalyst 1900 Series Помош???

  Имам Switch CISCO Catalyst 1900 Series. Како можам да видам која е неговата ip адреса и како можам да го поврзам за да делам интернет со него на 2 компјутери???
На врв Дно