Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Ако имаш проблем со најава или регистрација на IT.mk, побарај го решението тука!

Неодамнешна содржина од Blocker

  1. B

    Predlog za konfiguracia

    Vaka , mi treba kompjuter za igranje , od 45000-50000 so Intel procesor . Predloz ?
  2. B

    Znae li nekoj od kaj da simnam ucebnik ?

    Mi treba da simnam ucebnik po hemia za prva godina sredno , avtorot na ucebnikot e Bojan Shoptrajanov. Ako nekoj znae od kaj da go simnam neka pishe link pls , fala odnapred
  3. B

    Ладење на Intel Core i7 920 2.66GHz

    Abe nikac BE NIKAC , samo sho go kupi pc-to odma da go zaebesh ! :D Sam planiras da go overkloknes ili ke go daes na nekoj ? Andrej poz :D
  4. B

    барам | Игра

    dungeons and dragons online
  5. B

    АМД или Интел процесор за лаптоп?

    www.kupilaptop.com , vidi od ovde . pavilion seriata na hp bi trebalo da gi zadovoli tvoite potrebi , a moze da odis i so dell inspiron . pozz
  6. B

    Starcrafft II gathering.

    ok , fala momci :)
  7. B

    Starcrafft II gathering.

    Od kaj mozam da kupam originalna verzia da ne znaes ?
  8. B

    Pomos .. | FPS na graficka

    Jej ! :D :LOL: Ok fala na site za pomosta , od mene imate reputacia :) Temata moze da se zatvori
  9. B

    Pomos .. | FPS na graficka

    ete gi rezultatite @Psyde ovie rezultati gi dobiv so najnovite drajveri .. da smenam na 10.3 verziata ?
  10. B

    Pomos .. | FPS na graficka

    Znachi treba da staam na pogolema rezolucia za da ide so 100% ?
  11. B

    Pomos .. | FPS na graficka

    Nema veze mene ne mi e dotolku za crysis , nego prasuvav dali grafickata e ok i dali e normalno da ide so tie fps na very high so 8xAA na 1280*1024 ? Isto taka da ve prasam dali se dobri skorovite vo 3DMark Vantage ?
  12. B

    Pomos .. | FPS na graficka

    PilGrim sea koa ke podrazmislam ponekoash koa ke svrtev naglo so mausot zidovite bea bez detali i posle sekunda se pojavuvaa detalite , valjda ne stanuva zbor za artifacts . Mozda e do losh pach .. sho mislis ? :/

ит маркет

На врв Дно