• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,446
4,057
Јас го складирав така што не стои на гумите туку на долниот дел од телото, да не ги оптеретува џабе гумите, и си ставив ливче пред да го возам пак да ги напумпам гумите.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,741
1,759
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Зашто не го искористите долниот дел од картонот што доаѓа со кутијата? Таман влагаат тркалата во него, си стои во некоја од собите без проблем.
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
839
897
Мислев дали му смета у подрум на ладно или да го ставам у канцеларија на топло?
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,883
11,303
youtu.be
За какви батерии станува збор? За литиумски батерии не би се сложил, единствено да бидат на суво.
Најдобро ~70% полни и чување на собна температура.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,653
12,057
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Зависи, за некого собна температура е 30° C (како за мене понекогаш :D) и подобро е пониско од тоа, што пониско, но никако под нула.

Наполнети од 40 до 60%.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,673
Мислења
830,158
Членови
28,670
Најнов член
digado133
На врв Дно