• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ваши in-game фотографии

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,064
1,542
Фино е да се пишува од која игра е скриншотот ама не се согласувам со задолжителни правила.
 
Последна промена:

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
428
1,089
How about now: Најновиот Minesweeper 2020 на 3840x1600 HDR со 3080ка.Погледнете го атачментот 96531
Хаха може скоро 15 години немам играно, а немам веќе фазла дискови за да си го приуштам тоа задоволство да сум екстра саати врзана за машина. Само гледам слики и плачам...
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,192
3,271
Битола
Хаха може скоро 15 години немам играно, а немам веќе фазла дискови за да си го приуштам тоа задоволство да сум екстра саати врзана за машина. Само гледам слики и плачам...
Како дојде времето, еден диск = една игра. Modern Warfare e над 250 GB.
 

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
448
372
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
ARK: Survival Evolved (без филтри, Epic сетинзи во игра)


The Witcher 3: Wild Hunt (без филтри, Epic сетинзи во игра)
Conan Exiles (без филтри, Ultra сетинзи)

 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,475
10,600
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Јако.

Да завршам со работа па кога ќе ви распалам со World of Tanks...па...па...па.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,192
3,271
Битола
Заборавив колку добро изгледа Tomb Raider remake трилогијата. Ги вртам 1цот и 2ката наново (по трет пат) за да ја искусам Shadow со свежа приказна. Кецот со HDR уклучен прекрасен беше не можев да праќам такви слики, но, двојкава на се ултра е пичку материну. Кинематографско искуство во графика, анимација и секвенци.

ROTTR_fN0FJgeRn2.jpg
Мислењето е автоматски споено:

ROTTR_fGIqlYwtQd.jpg ROTTR_slarYq7q0H.jpg
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,082
2,614
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #39

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
20210131111210_1.jpg

20210201142839_1.jpg

20210201145143_1.jpg
Wreckfest , Depth of Field ефект
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,246
8,484
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Farcry 3

 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Need for speed 2015 so project unite mod
20210206183706_1.jpg
20210206185510_1.jpg
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
159
387
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Неколку ingame screenshoot-ови од World of Warships (само интерфејсот е исклчен, нема фото-мод), 2560х1440p, графички сетингзи - се на максимум.

USS Missouri Tier IX Premium Battleship, добиен со 1 милион free experience. Уникатен капетан John Doe (претходно Steven Segal, ако некој се сеќава на готвачот на USS Missouri во филмот Under Siege од 1992) со 19 skill points добиен како награда од лимитирана линија на задачи.

Screenshot (122).png

Screenshot (124).png

IJN Yamato Tier X Battleship, Со уникатен капетан Yamamoto Isoroku, награда од истоименуваната Јапонска кампања, со уникатни способности стриктно применливи на Јапонски Battleship-ови.

Screenshot (126).png

Пост-битка screenshoot-ови со резултати од нанесена штета и ранграње според успех.

Screenshot (127).png

Screenshot (128).png
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
854
744
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
Sapphire NITRO+ RX 580 8GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Скоро сите од Forza Horizon 4, освен последната, од 3ката е. Сликите се as is, од "камератa" во играта.

Beetle.jpg

C63.jpg

Eclipse.jpg

Mercy.jpg

late night DBS.jpg

The Gables Night.jpg

View.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,050
Мислења
837,603
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно