• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телекабел оптички пакети

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
582
375
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,394
4,887
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
320
365
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
503
419
Незнам што имаат сменето али не е констатно 17мб/s паѓа на 4мб/s и по 20-30 сек пак се враќа на 17/18мб Screenshot_2021-03-08-23-43-31-281_com.xiaomi.router.jpg

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
582
375
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,394
4,887
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,394
4,887
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,394
4,887
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
30
35
Моментално сум корисник на ТВ на телекабел и сакам да ставам оптички интернет. Но не гледам никаде на страната дали има некаков трошок за поврзување на оптика до мојот дом? Порано памтам дека имаше, мислам 1500 денари за приклучок, дали сеуште важи ова?
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
582
375
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Моментално сум корисник на ТВ на телекабел и сакам да ставам оптички интернет. Но не гледам никаде на страната дали има некаков трошок за поврзување на оптика до мојот дом? Порано памтам дека имаше, мислам 1500 денари за приклучок, дали сеуште важи ова?
Да
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
320
365
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Кај мене брзината е лудост , еве веке неколку недели , баш се јавив сега да прашам да не има некои промени, не дечко ми вика брзините се исти на сите пакети и ај сега.....
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
582
375
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Кај мене брзината е лудост , еве веке неколку недели , баш се јавив сега да прашам да не има некои промени, не дечко ми вика брзините се исти на сите пакети и ај сега.....
hmmm :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,394
4,887
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,946
2,507
Дечки стрпете се малку. Не се луди веднаш официјално да кажат колку се брзините, па наредни недели во контакт центар да се објаснуваат на "на Џоко сте му ја качиле брзината, мене не". И претходно прво тестирале, па преќутно ја зголемувале, па дури потоа вадат официјални понуди
 

no_retreat

Gaining Experience
22 јануари 2011
88
52
Не сум сигурен точно за каков договор станува збор, во нова зграда сум и цела зграда сите имаме дома од зид на неколку места нет и кабелска, ова е резултатот од speedtest, моментално не е у најдобра форма иде и до 1000/1000
Ова е на телекабел иначе, ќе се распрашам и па ќе пишам дополнително
 

Атачменти

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,093
1,350
Јас сум на 20/20 и од Day 1 (нов корисник, 2-3 месеца) имам вакви (или приближно слични) брзини:п.с. не платив ништо дополнително за нов приклучок на оптика.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,930
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно