• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Spotify во Македонија

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
614
1,241
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Various SSDs, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
RTX 2060
Case
NZXT S340
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows, Tofu65 w/Zealios v2 62g
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Јас добив доживотно спотифај преку upgrader.cc
Те ставаат во Family Plan со некој. Дури и ако те избркаат можеш пак да им побараш нова адреса и кје ти дадат. Само прво пред се треба да смените локација во државата во која што ќе се зачлените на фамилијарниот план. Пример јас избрав америка. Потоа влегов преку десктоп на spotify.com и сменив локација во америка, но за да смениш локација мора преку VPN. Откако ќе смените локација, кликнете на линкот (ви го дава upgrader.cc) со поканата за фамилијарниот план внесете ја адресата (исто ја дава upgrader.cc) и бум тоа е тоа. Премиум корисник на спотифај со one time payment. Јас коа купив беше $2.99 или $3.99 а сега е $4.50
Јас добив доживотно Нетфликс преку zamunda.bg
 

Semirr

Intern
10 август 2020
13
11
Јас добив доживотно Нетфликс преку zamunda.bg
лол. шала на страна навистина работи! колку пати и да ме избркаат ќе ми дадат нова адреса. се додека upgrader.cc ќе работи ќе нудад бесплатно нови адреси за тиа што веќе купиле. не само јас туку и другарка исто купи и има премиум.
У моја глава мислев дури и да добијам 3 месеци ќе бидам среќен. До сега ме немаат избркано од планот :)
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
238
579
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10
Има некои заинтересирани да делиме фемили пакет? И дали ќе функционира така? Користам и дизер фемили и супер е веќе две години, ама сакам и спотифај пошто дизерот не може да се користи како дифолт стриминг апп на гугл нест

Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
632
505
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Има некои заинтересирани да делиме фемили пакет? И дали ќе функционира така? Користам и дизер фемили и супер е веќе две години, ама сакам и спотифај пошто дизерот не може да се користи како дифолт стриминг апп на гугл нест

Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
Рачунај ме мене во групата.
 

Maki_SM

Gaining Experience
28 јуни 2012
77
118
Можиш преку serijeonline net i gledajonline net ништо не ми треба друго, имаш тон серии и филмови за гледање и тоа најновите
Кај мене малку поавтоматизирано , денсери " lidarr , sonarr , radarr и bazarr " а за музика задолжен "Jacket и Transmission" , сето тоа на едно пи-вце 3б+ со некеолку диска кој што сака и кај сака гледа.
 
Последна промена:

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
614
1,241
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Various SSDs, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
RTX 2060
Case
NZXT S340
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows, Tofu65 w/Zealios v2 62g
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

Viktork11

Intern
17 ноември 2020
1
0
Како ова да не е постар од 3 месеци? Индексот не може да биде понов од 3 месеци. Еден е индекс. Не е доволен? Или ке мора скен од оцените да праќаш? Болна работа.
Јас вчера им испратив слика од индексот и од студентската легитимација од УКИМ и ме прифатија после 1 ден за 2.5 евра месечно. Значи следниот месец на 7ми ќе ми наплатат по студентскиов план.1605696294879.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,703
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно