1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што се случува со Мебиус?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Vlecka, 19 Септември 2017.

 1. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  280
  147
  28 Јуни 2013
  Последен ценовник на страната им е од 03.03.2017. На info@mebius и igor@mebius не враќаат. Отишле јабана или збир на околности па дваја мејла ми ги скокнале?

  Anyhow, ако работат и некој има најнов ценовник од нив пуштајте навака.
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  765
  1,232
  12 Септември 2013
  Машко
  Реновираат, бев пред некој ден. Не работат во моментов.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,103
  8,290
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Еден меил не можат да следат додека реновираат?

  Хм, они си знаат
   
  На artweb и Oktar им се допаѓа ова.
 4. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  905
  1,349
  6 ноември 2007
  Обично ко ќе му ја исклучат струјата на некој локал поради 4 неплатени сметки или го бркаат лихвари или не добиле лиценца за работа или го затвараат местото или се мењаваат газди..
  За сите прилики постои лист од А4 со arial bold и фамозното "СЕ РЕНОВИРА"
   
  NikacXMKD, artweb, Isak Keyten и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас се почудив, последниот ценовник кој што го редовно добивам по меил ми од март месец. Од тогаш наваму ни трага ни глас:)
   
 6. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  280
  147
  28 Јуни 2013
  Конкретно на 12.09 пуштив мејлови, ваљда еднаш у седум дена ќе отвореле.

  Едино ако не реновираат од март...тогаш е друга приказна. :)
   
 7. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па по се изгледа дека од март "реновираат" :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,962
  4,110
  28 oктомври 2008
  Баш кога почна масовно да се купуваат графички...
   
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,902
  2,451
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Јави им се прашај:
  +389 2 3090 517
  +389 2 3090 518
   
 10. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  765
  1,232
  12 Септември 2013
  Машко
  Никој не крева на телефоните, пробано.
   
 11. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  799
  668
  27 Јуни 2012
  Дел од тимот од Мебиус се префрли во Нексио. Што не ви е јасно?
   
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,685
  3,012
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Се реновира ко онаа пекарата до комерцијална шо е, спроти ајриш (да да, за штип ти зборам) :)
   
  На Harrabed и Oktar им се допаѓа ова.
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Чув дека си имаат они рудници, па реновирањето му е на холд ;)
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Која пекара жити сФе? :)
   
 15. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,685
  3,012
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Пардон, млечен ресторан, одма до влезот на комерцијала, до книжарата :)
   
 16. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  905
  1,349
  6 ноември 2007
  Дека сеа Antec напојувања а?
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  552
  2,377
  21 Април 2016
  Машко
  Абе ко за Реал Мадрид и Барселона да збориш. :D
  Веројатно двајца комерцијалисти/продавачи си измољакале работа во Нексио зошто во старото фирмиче им каснеле со плата и сл.
  Какви трансфери, какви тимови...
  Главна енигма останува дали чистачката ќе направи трансфер и колку ќе тежи нејзиниот нов договор... хмммм.
   
 18. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  хаха, ок
  до комерцијална ти е ХИТ, а меѓу ХИТ и книжарата е млечниот ресторан.
  Ја како што знам работи, уште не е стасано за реновирање :D
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,144
  1,787
  19 Мај 2011
  Машко
  Колку што гледам Мебиус нема постапка за ликвидација.
   
 20. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  125
  98
  28 Јули 2011
  Има ли нешто ново околу Мебиус, сеуште никој не се јавува на телефониве...
   
 21. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,190
  3,489
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  EVGA во Нексио ќе се бара :)
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  На колективен одмор се у грчка:)
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Astro

  Astro
  Guru

  6,103
  8,290
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Официјална информација од прва рака, Мебиус не се селат туку затворени се. Имаат стечајна постапка, наплатуваат побарувања преку суд и толку од фирмата. Гарантните договори веќе немаат правна сила, освен оние кои се интернационални или са кои постојат други сервисни центри.
   
  На artweb, Oktar, Necromancer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Линк? Мора да има некаде објавено
   
 25. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Спомнав јас во една друга тема:D
   

Сподели

Вчитување...