1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Превод на форум

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 31 Март 2007.

 1. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,288
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Шо вака на рати го преведуватe форумов? :)
   
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Сега треба да е добро. Благодариме за сите сугестии и непреведени зборови кои ги откри во толку кратко време.

  Бара многу работа а имаме малку време на располагање. Многу ни е драгоцена вашата помош во темава.
   
  artweb, SiPy`, efto и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Уште малку и нема да има што да се преведува. :)
  Секоја чест.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На efto и gokica им се допаѓа ова.
 4. efto

  efto
  Gaining Experience

  294
  253
  19 Април 2007
  Еве уште:
  Screenshot_17.png

  И ова ќе да е за преведување :)
  Screenshot_18.png

  Тука повеќе би одговарало вака:
  ...му/ѝ се допаѓа мислењето на gokica...
  Screenshot_19.png

  Screenshot_20.png
   
  Изменето од модератор: 31 Мај 2019
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. efto

  efto
  Gaining Experience

  294
  253
  19 Април 2007
  Најверојатно ќе треба интервенција и кај 's
  Screenshot_23.png
   
  На gokica и Oktar им се допаѓа ова.
 6. efto

  efto
  Gaining Experience

  294
  253
  19 Април 2007
  Да не оптоварувам со многу слики, еве неколку собрани.
   

  Прикачени датотеки:

  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  145
  125
  1 Март 2013
  Машко
  Не е превод ама е typo.

  "martinmax, за да објавиш оглас потребно е да имаш најмалку 50 објавени, 50 допаднати мислења и да бидете члено на форумот повеќе од 6 месеци."
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,207
  4,658
  4 ноември 2013
  Машко
  Кога сакаш да смениш наслов на тема

  12212.png
   
 9. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,662
  2,514
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 10. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,668
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 14. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Преводот. Само сеа не можам да го најдам кај беше. На англиски е . :oops:
  П.С го најдов. Screenshot_110.png
   
 15. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  З`ш бе немат превод за ова? :)

  Screenshot from 2020-03-11 17-13-45.png
   
  The Geek Boy, PC_GAMER и на artweb им се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Fatal1ty_
  И за ова немет превод. :)

  Screenshot from 2020-03-16 23-42-42.png
   
  artweb, The Geek Boy и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...