1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нексио - ценовник

Дискусија во форумот 'Нексио' започната од mviktors, 23 Август 2016.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  174
  207
  3 Јануари 2019
  Машко
  Која цена им се 3800X и 3900X?
   
 2. Cyb3rAng3l

  Cyb3rAng3l
  Gaining Experience

  39
  65
  16 oктомври 2016
  Машко
  Ценовник G.SKILL, добиен пред 5 минути.
   

  Прикачени датотеки:

  PC_GAMER, architect и на Arkturus им се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,116
  4,188
  18 Септември 2013
  Машко
  Ценовник за куќишта некој да не има?
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  562
  934
  16 Јануари 2016
  Машко
  Најнов од пред некоја минута @toshex
   

  Прикачени датотеки:

  PC_GAMER, toshex, shifty и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Manta 3520?!?!

  7 бона го купив пред неколку месеци!

  Одлична куќарка, патем. Кој сака нека си купи :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,595
  2,410
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Не знам зашо се прикачуваат ексел фајлови кога Ви даваат флексибилна пдф опција директно да отварате со помош на браузер, без додатни програми.

  Кога сме кај ценовниците, на овој линк ги имате сите досега, а сигурно и сите идни би требало да се листат тука, така да не е лошо да се мавне букмарк:
  IT FORUM

  Истотака, до оваа листа може да се пристапи преку нивните Mailchimp линкови, со копчето Past Issues.
  CENOVNIK CASE, PSU & COOLER
   
  toshex, Chicco69, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,601
  21 Јануари 2009
  А како може да филтрираме во пдф-то?
  Има преку браузер нешо без додатни програми да се инсталираат да се мрцвариш?
  Да не има у браузерот вградено и некое аи што работи на гласовна команда преку пдф-то па да ми филтрира?
   
 8. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  140
  254
  24 Април 2007
  Женско
  Има gesture recognition. Гласовни команди се веќе démodé :p
   
 9. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Одговорот едноставно е: затоа што никој не се нафати да го опреми демото :)

  Ако може пдф, зошто да не и ексел?
   
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,595
  2,410
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Обично те игнорирам. Пробај со Ctrl+F (Find in page), ќе се изненадиш.
   
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,601
  21 Јануари 2009
  Не, не ме игнорираш. Ме читаш многу убаво.
  Ако се направи срч од твои постови кои содржат "Avid" ќе се најде како си ме цитирал 5 пати.
  Не само што не ме игнорираш туку и влегуваш во дискусии со мене.
  Проблемот е што си батхртнат од мојот ироничен одговор кон тебе и сеа се праиш демек не сум ти важен, не ме читаш/ме игнорираш, задоволувајќи го своето его.
  Како твојот ctrl f во пдф ќе ми помогне мене да ми ги излиста сите продукти што им се назначени ОК во колоната насловена „Лагер“?
  Ниту по цена не им се сортирани.
  Не води инат. Екселот си има предности, пдф си има предности. Немој да ја омаловажуваш ексел верзијата и да викаш „зошто се постира?“.
   
  Последна промена: 31 Јули 2019
 12. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,160
  6 Декември 2016
  Машко
  Email Campaign Archive

  Email Campaign Archive

  Email Campaign Archive

  31.07.2019 сме. Веќе дискутирано, нејсе смешно изгледа вака отворено на Mailchimp.

   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Abovelife

  Abovelife
  Intern

  19
  19
  11 Април 2016
  Машко
  Дали нексио вршат испорака надвор од Скопје било тоа дали е преку карго или нивни доставувачи?
   
  Последна промена: 1 Август 2019
 14. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,428
  1,593
  25 Март 2013
  Машко
  Пиши им. Можеби имаат соработка со некоја продавница во твојот град
   
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  Имаат да. Јас на два пати порачувам куќишта од таму. Мене ми пратија со Тотал Пост Лофистик. Они покрија се, јас само низ град што земаат 50,60 денари си платив.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 16. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  535
  332
  2 Март 2010
  Машко
  Да, вршат достава. Мислам дека до одредена сума е на нивен трошок.
   
 17. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  607
  840
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ок, што е подобро од Гскил Аегис или Снајпер? Аегис се сингл плочки снајпер двојни, сакам две да земам и стварно врска немам што е разликата и што е подобро. Снајпер 2х8 3000мхз или аегис ф4 3000мхз 2х8? или да давам повеќе кеш за 3200мхз
   
 18. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  787
  1,289
  12 Септември 2013
  Машко
  За која машина? На АМД не работат добро аегисот. Провери QVL за плочата.
   
  На GGTT1 и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 19. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,595
  2,410
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  3200 ти е sweet spot. (цена:перформанси)
  GSKILL Trident Z, не мора да е RGB. Друга квалитетна 3200 опција ти е Corsair Vengeance.

   
  На PC_GAMER, gremlin, Mario.Bog и уште 2 други им се допаѓа ова.
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  И јас исто реагирав...EOL е и е намалено 60% од NZXT:

  Manta Matte Black PC Gaming Case - Manta Mini ITX PC Case | NZXT
   
 21. architect

  architect
  Unstoppable

  1,920
  2,275
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  CPU AMD RYZEN 9 3900X, 12core, 4,6GHz 64MB s.AM4 100-100000023BOX
  Цена: 37950
   
 22. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нема веќе, последните две јас ги купив. Беа последна тура и нови нема, не се произведуваат веќе(не знам зошто). Едното отиде у конфигурација, а другото си го чувам за некад, ќе затреба.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  31
  28
  13 Февруари 2018
  Машко
  Како може да се дојде до било кој ценовник од Нексио(или конкретно CPU, MB, GPU, под услов да е понов од 01.07.2019)?
  После колку време враќаат на mail, доколку се побара така.
   
 25. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,363
  5 Септември 2008
  Машко
  Ако добро разбрав, овде ги има најновите
   

Сподели

Вчитување...