• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

Ivicakmk

Gaining Experience
20 јуни 2008
136
68
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Gammaxx 400 V2
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL17
Video card
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro | Corsair Gaming H2100 Wireless Dolby® 7.1 Gaming Headset
Monitor
BenQ BL3201PT
OS
Winows 10 Pro
Преѓе беше достапна, ама ете, некој си ја испазарил.
Мене повеќе ми личи дека оваа била нарачана за некого, неколку пати имам видено така производи што не им излегле од магацин (по залиха).
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,069
1,675
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Или некој ги собрал сите 6 карти што им стигнале на залиха
 

Ivicakmk

Gaining Experience
20 јуни 2008
136
68
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Gammaxx 400 V2
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL17
Video card
MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro | Corsair Gaming H2100 Wireless Dolby® 7.1 Gaming Headset
Monitor
BenQ BL3201PT
OS
Winows 10 Pro
Или некој ги собрал сите 6 карти што им стигнале на залиха
Претходно имаа една B550 матична со WIFI (ја донесоа 2 дена откако ја нарачав мојата од CU) и им седеше можеби 2 недели на залиха, никогаш не излезе од магацин
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,274
1,520
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Inb4 нов оглас на реклама5 - 6x RTX 3080 за 65.000 од карта :D
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,214
4,423
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Gigabyte GeForce RTX 3090 TURBO 24GB GDDR6X - 108,990 ден.

3090.jpg

Машала...
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,048
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,048
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Не е баш најнов, ама не видов некој да го спомне. Накратко 34", 144Hz, VA, 2K res, 21:9 ratio. Според мене цената е супер со оглед на понудава за вакви монитори, имајќи предвид дека во Германија е поскап отколку кај нас. Само што не можам да ги поднесам VA панелите, некако вештачки ми изгледаат. Убава работа за тие што купија PS5.

 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
592
672
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Не би рекол дека е добар избор, баш напротив со оглед на тоа дека PS5 нема 1440p и ultrawide support.


Sent from my iPhone using Tapatalk
А што значи тоа „8К, 4К 120“ на кутијата? Само тие резолуции, не може 2К да се стави? Гледав на Twitch unboxing и тоа го приметив, па претпоставив дека има.

Фала на инфото, Dude!
 
Последна промена:

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,167
1,123
Скопје
А што значи тоа „8К, 4К 120“ на кутијата? Само тие резолуции, не може 2К да се стави? Гледав на Twitch unboxing и тоа го приметив, па претпоставив дека има.

Фала на инфото, Dude!
2к ќе може наскоро ќе пуштат пач .. ама за ултравајд немаат нешто инфо до сега тоа може нема да биде
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
206
190
Куманово

ајде ајде мрнџаај, отиде ја да си га купу у овј момент одма боли ме к. хахахахахахах

 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
382
832
Битола
Corsair рам и ссд одсега и во Анхоч !

Едит: Заборајв..и куќишта и кулери како што си е редот
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Corsair рам и ссд одсега и во Анхоч !

Едит: Заборајв..и куќишта и кулери како што си е редот
Очекувам тастатури да донесат зошто полека ги снема од пазаров кај нас. Последно Сетек имаа. Не сум пробал подобро изработени тастатури од нивните. Имам Corsair Strafe RED веќе скоро петта година и буквално е како тенк изработена без никаков механички проблем, едино што излезе бојата на ASWD копчињата... од уроци. :whistle:
 

AleksandarT

Gaining Experience
24 февруари 2011
119
181
Најнов лаптоп на ASUS (ROG Strix G713) во нептун. AMD 5900HX, Nvidia RTX 3070 Max-P (130W), 300Hz IPS screen и 100W Type C Power Delivery (кога не се користи графичката).
Линк од сајтот на Asus
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,580
3,736
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,127
Мислења
838,912
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно