1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најнов каталог на сетек???

Дискусија во форумот 'Сетек' започната од DareDevil, 5 oктомври 2019.

 1. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  236
  218
  25 Април 2011
  Незнам кој е задолжен за креирање на конфигурациите во сетек но секоја чест.
  Баш сакам да го купам "AMD Gamer Extreme".

  FB_IMG_1570311291480.jpg
   
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,869
  4,586
  8 Април 2011
  Машко
  Ова се баш мегонфигурирани конфигуравии, ставиле i9 9900k на евтина плоча. Наместо 9700к на подобра плоча со z 390чипсет а не 370 . Ни ажд конфигурацијата не е нешто шосебно конфигурирана.
   
 3. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  397
  221
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  AMD Gamer so Intel procesor! Алал да му е :D
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 4. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  558
  912
  16 Јануари 2016
  Машко
  Ја го сакам лаптопот со RTX2060Ti
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. toplel

  toplel
  On your way to fame

  566
  574
  18 Август 2016
  Машко
  Со GDDR5 и 1TB SSH.
   
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,555
  1,634
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не знам зошто ве буни. Кој купува готови конфигурации во 2019? Луѓе со многу пари и нула знаење.
  Доаѓа, тато, овој компјутер сакам (склопен, пуштен трејлер во позадина, на излог). Си го купува, сите среќни.
   
  На Daniel86 и Sharlovski им се допаѓа ова.
 7. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,398
  1,541
  25 Март 2013
  Машко
  Од она што не беше веќе споменато

  -наместо да биде наведен точниот процесор, наведено е се останато освен тоа. Пример AMD AM4 Ryzen 5 Box 4.2Ghz

  -И јас имам Кингстон ссд на лаптоп, ама да му го ставиш најефтиното ссд на ''premium'' конфигурации од 40.000+, па уште да ги крстиш Gamer Advance И Extreme е безобразно.

  - Супер Турбо Мамбо Џамбо Конфигурација од 92000 денари нема NVMe, туку Сата 3 ССД и механички диск со 7200 вртежи во една минута. Што ти е технологија, толку многу вртежи во толку мала едница време.

  -Кај за Рајзен е отидено со ниски фреквенции за рам од 2666Мhz, па уште и со една плочка од 8ГБ (немој да мислите дека се 2 x 4gb)

  Секоја конфигурација има барем по една утка

  За волја на вистината и кај анхоч имам забележано слични пропусти, ама нешто послабо
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,860
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Мислам некој имаше објасно зошто ги прават вакви конфигурациите, не дека не знаат балансирама да направат туку ради заштеда на цена такс нешо.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,151
  6 Декември 2016
  Машко
  На GGTT1 и farkizz им се допаѓа ова.
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,169
  8,417
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Каталогов личи на сетек, звучи на сетек..... од А до Ш е сетек сосе сите комедии во него.
   
  На Sukhoi и Rukfash им се допаѓа ова.
 11. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,719
  3,062
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Amd gamer со интел делови внатре...абе тројански коњ е! [​IMG]
   
  toplel, Rukfash и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 12. Trtka

  Trtka
  Intern

  11
  16
  11 Април 2018
  Хејтери!
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...