1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кои Android/iOS игри ги играте?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од blackelf, 26 Јуни 2017.

 1. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  57
  58
  14 Април 2013
  Машко
 2. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  Мал офф.
  Ако си по дрифтањето, препорака за Torque Drift. Сеуште е во бета и послабо е оптимизирана но има многу работи што CarX ги нема.

  Испратено од X520 преку IT.mk форум апликација
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,530
  3,544
  1 Септември 2011
  Машко
 4. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  99
  58
  13 Јануари 2018
  баш ќе видам.
   
 5. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,331
  17 Јуни 2009
  Машко
  Моментално ги играм Dead Trigger, Prime Peaks, Hungry Shark Evo и Alto's Odyssey. Одлични се игрициве за тепање на време :)
   
 6. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  95
  68
  17 oктомври 2016
  Машко
  Mobile Legends
   
  На Madara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,201
  973
  2 Јануари 2012
  Машко
 8. Wasted Cobe

  Wasted Cobe
  Intern

  61
  39
  11 Јуни 2011
  Машко
  Marvel Contest of Champions и Word Link.
   
 9. angelkoski

  angelkoski
  Intern

  8
  2
  23 ноември 2016
  Машко
  elektricar
  ффбе браве ехвиус екстра игра ја играм веке 2 години секој ден
   
 10. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  472
  404
  12 ноември 2013
 11. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  291
  175
  5 Февруари 2016
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,530
  4,323
  23 Јуни 2015
  Машко

  Black Desert Mobile е MMORPG која излегува Q1 2019 и сруши рекорди во Тајван по бројот на пререгистрација(2 милиони). Играта е бесплатна, нормално со микротрансакции и веќе неколку години има ПЦ верзија. Сепак мобилнава верзија ќе биде малку порелаксирана и полесна. Вреди да се разгледа и да ја пробате кога ќе излезе. Има одличен PVP систем и се базира повеќе на вештина отколку опрема.
  Сега за сега добива позитивни оценки во скоро сите сегменти.
   
  На angelkoski му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  975
  595
  8 Август 2017
  Машко
  Holedown играва е зараза жива и PocketCity нешто како СимСити, само поедноставно.
   
 14. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,147
  701
  8 Мај 2010
  Машко
  Arena of Valor ја играм и се заразив, заглавив на Rank во Gold 3 никако да се качам нагоре, ако има некој што сака да играме тимски нека ме додаде Zupex.
   
 15. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  364
  495
  2 Септември 2012
  Машко
 16. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  71
  72
  5 Јули 2015
  Машко
  Idle Miner Tycoon и Eternium :D
   
  На UponAtime му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  30
  12
  29 Јули 2017
  Машко
  Assassin's Creed Rebellion, Brawl Stars.
  Се чека Diablo Immortal :D :D
   
 18. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  739
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Clash royale, Brawl Stars, Alto, Idle miner tycoon
   
 19. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,246
  1,260
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  ако добро се сеќавам, играва ја играв пред година дена, ми здосади и ја избришав.
  здосади од причина што најдов баг, гасиш интернет, мењаш време на телефонот напред, ја пушташ играта и ти дава све што ископале :D :D
   
  На barneymk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Juve_fanatic

  Juve_fanatic
  Gaining Experience

  110
  84
  4 Март 2018
  Машко

Сподели

Вчитување...