1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. Bobi-MK

  Bobi-MK
  Intern

  42
  26
  2 oктомври 2017
  На SuperMitre му/ѝ се допаѓа ова.
 2. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  Прво треба да одредиш буџет,односно колку можеш да инвестираш. За еден риг од прилика доколку сакаш да копаш со GPU ти треба 1800-2400 евра во зависност (моја пресметка). Имаш доста на форумов,прочитај, пребарај.
  Најважно од се, треба да имаш "Две рала пари"
   
  На SuperMitre му/ѝ се допаѓа ова.
 3. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  467
  497
  23 Јуни 2010
  Confido стигна до 25 пати повисока цена за една недела. Поздрав :)
   
  На DeepImpact, DonFrozex, lakiodsk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. lakiodsk

  lakiodsk
  Gaining Experience

  68
  97
  30 oктомври 2017
  Машко
  Делот со плаќањето го врши Simplex и тоа и ќе ти се појави во извештајот. ;)
   
 5. kabom

  kabom
  Intern

  15
  2
  5 Јануари 2010
  Машко
  @reflexmk експлодира републикава твоја :)
   
  На lakiodsk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. atavus

  atavus
  Баниран/a

  14
  5
  12 ноември 2017
  Машко
  Извини другар извештај од што? Не те разбрав добро.
   
 7. lakiodsk

  lakiodsk
  Gaining Experience

  68
  97
  30 oктомври 2017
  Машко
  Од банката од која ти е издадена картичката.

  п.с ако си решил да купиш, купувај и не му ја мисли многу.
   
  На atavus му/ѝ се допаѓа ова.
 8. atavus

  atavus
  Баниран/a

  14
  5
  12 ноември 2017
  Машко
  Аха, ах за мислење не дека ке му ја мислам сум решил да купам него го читав артиклот од НБРМ и незнаев како да го протолкувам дали го има во закон дали можат да следат казни или не или само они така не "советуваат" да не купуваме.
   
 9. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,870
  2,807
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Еве го пак
  [​IMG]
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На goranzoran и crazzyy84 им се допаѓа ова.
 10. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ни број на член, ни име на Закон, ни име на пропис... Неверојатни глупости пишуваат. И треба да им верувам дека знаат што зборат? Зошто ЕУ или САД не ги забранат криптовалутите? Глупи се они?
   
 11. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Глупи американци, кај нас иаме боље образование... :)
  Повратак џедаја, како што вика reflexmk
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 12. M.Marlon

  M.Marlon
  Gaining Experience

  171
  286
  12 Мај 2017
  Mercury (MER) нов на Bittrex, кој е по трејадерство, 5%+ buy/sell spread :)
  и PowerLedger (POWR), нема спиење :)
   
  Последна промена: 14 ноември 2017
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Got a good spread, bitот на Bill Burr за shotgun :)
   
 14. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  467
  497
  23 Јуни 2010
  Да не кажете после дека не сум се грижел за вас..
   
  На vlavot, iTechnique, shifty и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  Кога сите би биле несебични како тебе се би било подобро и поинтересно алал да ти е:);)
   
  vlavot, mdeni и на Викса им се допаѓа ова.
 16. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,195
  2,895
  24 Септември 2012
  Нема зошто да се молчи. Етерот се разбуди пред пола саат.
   
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  мислам дека треба да се направи под тема за трејданје каде што поискусните би предлагале типови за купување продавање нормално секој си одговара за својот ризик
   
  На DeepImpact и Викса им се допаѓа ова.
 18. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Нема шанси. Леле мори мајко ќе биде од јадачки ако некој утне во прогнозата. Кој ќе сака да ризикува да го рендаат после со месеци?
   
  На crazzyy84 и P.Overdrive им се допаѓа ова.
 19. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  затоа викам секој со свој ризик а дека си во право си 100%

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
 20. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  595
  463
  14 Декември 2013
  Машко
  Сакате некој тип? Купете си Electroneum и чувајте го на подолг период. Моментално е на Cryptopia ама ќе удри и други берзи, е тогаш ќе биде леле мамо. Инаку јас ризикувам и ја копам 4-5 дена.
   
  На xopermark и M.Marlon им се допаѓа ова.
 21. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,499
  1,575
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Некој да си игра со Dubai Coin (Dbix)?

  Што копате моментално освен ETH/ETC?
   
 22. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  da kopam momentalno i imam

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
 23. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  еден риг имам ставено на него со 185 мхс окулу 1.2 дбих дневно

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 24. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,499
  1,575
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не е малку тоа?
   
 25. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  595
  463
  14 Декември 2013
  Машко
  upload_2017-11-14_13-12-23.png

  Electroneum - 12x580, 1600w. Доста попрофитабилно од ETH. Исто така сметам дека има добра иднина ETN, и дека ќе рипне барем до долар за една година.
   
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...