• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CryptoStef од КриптоДонија

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,790
9,211
Скопје
 • Ја почнал/а темата
 • #177
И

Избришан член 18474

Гостин
Аман бе па се разочара ли, палома да ти дадеме. Не може во се да си најдобар. Мене ми е за живот :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #179
И

Избришан член 18474

Гостин
Се е црвено на пазарот но тоа не значи дека не може да профитираме.
Планирам 10к да стигнам за 2-3 месеци.
upload_2020-9-4_2-33-29.png
 

Dead Brain

Intern
19 февруари 2018
50
43
Овде намало но на друг форум да. Знаш каков народ сме завидлив, само да бидете по претплазливи кога споделувате заработки, ако баш морате да ги споделувате. Луѓето не сакаат да сте по успешни од нив.
Многу добро кажано едноставно луѓево не сакаат слики од заработки или било каков прогрес/успех во животот едноставно покажи им дека си пијаница и дека немаш некоја иднина ќе испаднеш многу подобар во нивни очи. Од лично искуство ти кажувам дека и луѓето околу тебе што ги познаваш доколку им покажеш дека постигнуваш некој успех го менуваат начинот на комуникација и се однесуваат на друг начин кон тебе. Во ред е ова што го правиш создаваш група која ке те следи од што можеш подоцна да заработиш и за сега не гледам како некој би ти наштетил бидејки она што го работиш е нешто што неможе обичен човек да го контролира за разлика од мојата работа јас кога постирав во youtube заработка одма имав "сумливо зашто не сум споделил линк од канал" , "лебот ке му го земеме" "нема шанси да ти се оригинални видеата" и едноставно одма се тргаш настрана пошо тие луѓе ти се само демотивација за она што го работиш и не вреди да си трошиш времето на нив да им појаснуваш работи. Одамна научив дека глумењето глуп е она што ке ти донесе успех дури и да знаеш повеќето работи прави се како прв пат да си ги слушнал и викај браво како го научи сето ова иако може ти објаснуваат како се инсталира windows што буквално стискаш next->next....... Пак ке ти кажам биди си глуп и терај си го успехот кој што го имаш.
Ти посакувам само поголем успех пошо знам колку време треба да се постигне нешто на интернет буквално имам почнато од 0 за да сеа можам да си дозволам и други да работат за мене.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #182
И

Избришан член 18474

Гостин
Известување за нови можности со натпреварот за тргување на бинанс.
Дечки јас сум спремен на 1 година од прославата на лансирање на платформата на бинанс да раководам тим. Наградата е 1.6 милиони долари.
Барам сериозност и посветеност, работата е 24/7. Не ми го губите времето ако не сте спремни да ризикувате и да изгубите се.
View: https://twitter.com/binance/status/1302879606920314880?s=20
 
 • Ја почнал/а темата
 • #186
И

Избришан член 18474

Гостин
Пак ли е ова некој доказ дека многу заработуваш и си страшен играч на берзата?
Не ти докажувам јас тебе ништо тоа се фактите.
Од кога почнав да трејдам сум 85% нагоре а тоа е еден месец. Најди ми за еден месец што го прави истото и ќе ја тргнам темава.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,790
9,211
Скопје
Не ти докажувам јас тебе ништо тоа се фактите.
Од кога почнав да трејдам сум 85% нагоре а тоа е еден месец. Најди ми за еден месец што го прави истото и ќе ја тргнам темава.
Стефан, прво, фактите се користат токму за тоа - да се докаже нешто.
Второ, на минатата страна рече дека не си најдобар а сега ми даваш невозможна мисија да најдам некој што прави исто како тебе, имплицирајќи дека си најдобар.
Ме збунуваш Стефан, ме збунуваш.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,790
9,211
Скопје
Па има подобри.
За мене тоа што го постигнав е одлично за човек.
Како има подобри нели не може да се најде некој што го постигнал истото што и ти??
Како може нешто да е одлично ако, како што рече претходно, нема шанси да се најде некој како тебе?
Се потценуваш со одлично...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #191
И

Избришан член 18474

Гостин
Здраво имам потреба од човек што се разбира во Пајтон за freqtrade стратегија да се направи.
Плаќам по 25€ од час, повеќе информации во инбокс.
 
Binance trading competition with CryptoStef using
HyperLinq Inc.
Streamlabs
Binance #livestream #cryptostef #hypertrader #livestream
View: https://youtu.be/p0rPP-sYmig
 
 • Ја почнал/а темата
 • #193
И

Избришан член 18474

Гостин
Денес во 23:00 часот неделен преглед на пазарот, кои се добитници и губитници и одговор на вашите прашања во чат. Стиснете лајк и уживајте.
#Crypto #cryptostef #cryptocurency #trading #livestream #hypertrader
View: https://youtu.be/l4t1iYu8GSU
 
 • Ја почнал/а темата
 • #194
И

Избришан член 18474

Гостин
Видео за полезни алатки што ги користам при тргување. Погледнете и споделете.
View: https://youtu.be/D-DxkQlw-Y8
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,686
Мислења
855,708
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно