1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CryptoStef од КриптоДонија

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од StefAngel, 2 Јануари 2020.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Најново видео, за почетници како да депозитираат пари на бинанс.

  View: https://youtu.be/GhIs1rpVC38
  --- Споени мислења, 6 Мај 2020 ---
  Добар скенер најдов кој сака има уште 6 дена. Може и форекс маркетот. Дизајниран за 1 час, 4 часа, 1 ден тајм фрејм. Па ако ви се допадне ќе го продолжам.
  CryptoStefAlerts
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Видеово го правам се со цел да луѓето се информираат во што влагаат и да се тргнат од нереални шеми кои ветуваат големи добивки со мал ризик.
  Има доста такви што ми пишаа периодот што мислам за одредено нешто еве го моето мислење.

  View: https://youtu.be/PLt1ayD6nb4
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Пасивен приход преку алгоритамско тргување без измами и реферали и бесплатно.
  Проверете.

  View: https://youtu.be/kwyKBSNoDkY
   
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,628
  6,979
  21 Јануари 2009
  три секс чејнџ
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Здраво дечки во ова видео ќе објаснам што е биткоин, идејата за биткоин и како функционира биткоин. Видеото е доста барано па затоа решив да го направам. Оставете лајк и субскрајб. #Биткоин #Сатоши #Криптовалути
  Што е биткоин?
   
  На gremlin и shooter им се допаѓа ова.
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  upload_2020-5-26_23-59-44.png
  2 дена оперирав да го направам ова чудо.
  Еден човек ми бараше 50к евра.
  Ме изнервира и сам си го направив :)
   
 9. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  764
  1,229
  3 Јануари 2019
  Машко
  И сега го ставаш јавно. Значи сега сите може да го препродадат ова и да стават 50к еври у џеб.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Што е ова?
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  freqtrade.io
  PythonBot
  --- Споени мислења, 27 Мај 2020 ---
  Слободен маркет е, кој може подобро бујрум :)
  Open source е секој може да контрибура.
  Мене ме заинтересира и ќе научам пајтон.
   
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Пример ако вложам 500 евра колку ќе добијам?
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Имаш бектест. Ако не сакаш да се мачиш.


  View: https://youtu.be/kwyKBSNoDkY
  --- Споени мислења, 27 Мај 2020 ---
  Со многу видеа за пасивен приход на интернет еве го решението што може да го направите ако не сакате да тргувате а ги имате криптовалутите. Внимание ако не ги имате вашите приватни клучеви и ги чувате на берза голема е шансата да таа берза ако е хакирана да пропадне. Затоа внимавајте колку инвестирате и не ги чувајте сите ваши пари во менувачница. Погледнете го видеото за повеќе информации.
  Како до пасивен приход без тргување?
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,628
  6,979
  21 Јануари 2009
  Како тоа „нормално пропаднал“ бизнисот? Го очекуваше тоа?
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Не, лична одлука математиката не се совпаѓаше, политичка криза ос бомбите плус нефункционална врска рецепт за затворање.
  Таа година завршив со голем минус, џабе реклами и се што постирав.
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 19. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко

  Прикачени датотеки:

 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Знаеш дека авторот на книгата богат татко, сиромав татко има прогласено банкрот?
   
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Успехот не е нагорна линија има падови но прогласил банкрот на фирмата не лично
   
 22. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Мене не ми е јасен мотивот зашто ја издал книгата?
   
 23. Astro

  Astro
  Guru

  6,784
  9,437
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Брат, ти прво треба да научиш македонски јазик а после да знаеш што зборуваш. Кудос за обидот ама оценка не барај преодна.
   
 24. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Македонскиот јазик не е потребен за успех, ниту пак за гледање на прстените на сатурн.
   
 25. Astro

  Astro
  Guru

  6,784
  9,437
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Потребен е за општа култура, повеќе одошто ти е јасно
   
  На Lucifer Morningstar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...