• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CryptoStef од КриптоДонија

  • Ја почнал/а темата
  • #28
И

Избришан член 18474

Гостин
Се занимавав да имав и теретана во Дебар Маало. Бев меѓу првите што дозволи плаќање со крипто во мојот центар.
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,192
4,991
OHRID кај ензероно
Im mister president :) одсега така да ми се обраќате! Ех колку време помина од кога го одкрив крипто светот и ретко кој ми веруваше дека функционира. Далечна 2010, многу се опарија а не ме ни почастија ништо :)
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,080
4,477
Ethermine
www.facebook.com
Im mister president :) одсега така да ми се обраќате! Ех колку време помина од кога го одкрив крипто светот и ретко кој ми веруваше дека функционира. Далечна 2010, многу се опарија а не ме ни почастија ништо :)
Шо му напрај на толку биткојна ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #31
И

Избришан член 18474

Гостин
Затоа те ставам почесен претседател зашто си бил помеѓу првите што воочил вредност во крипто. Една од најголемите откритија на претходната деценија.
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,192
4,991
OHRID кај ензероно
Шо му напрај на толку биткојна ?
Да ти кажам со колку бтц сум баратал на mtgox на времето кога еден бтц вредеше 12$ а се заработуваше 100-150$ од графичка 5870 . Па удри математика коллу бтц неделно сум заработувал.Едно 130 бтц ги собрав за нецела година. Али не дочекав да продам по 1000$ од бтц. Ги распродадов 3 дена пред мтгокс да падне. Колку заработив то се не прича :).
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,702
9,040
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Иронија за земјата каде што крипто не е легално :)
Кралот на Криптодонија е криптостеф исто крал на северот

Би сакал да ги поканам првите копачи за подкаст @dejan_str и секако копачот @Pane24 за почетоците во копањето, што ве натера да почнете да Лопате и уште други прашања.
Некој копачи знам што крадат струја од бандера, во сарај. Нив брат не да им се исплати...
Бандерата се нашла во двор, во двор нема влагање пошто 2-3 добермани чуваат дење/ноќе. Полиција не се згнува да оди таму за евн, евн сами ништо не прават.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #34
И

Избришан член 18474

Гостин
Затоа ние плаќаме ангажирана моќност :)
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,080
4,477
Ethermine
www.facebook.com
Некој копачи знам што крадат струја од бандера, во сарај. Нив брат не да им се исплати...
Бандерата се нашла во двор, во двор нема влагање пошто 2-3 добермани чуваат дење/ноќе. Полиција не се згнува да оди таму за евн, евн сами ништо не прават.
50% od saraj go prave toa :) Ne znam sto ti e cudno. Cair 80% , Aracinovo 99% :D
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,702
9,040
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,192
4,991
OHRID кај ензероно
Некој копачи знам што крадат струја од бандера, во сарај. Нив брат не да им се исплати...
Бандерата се нашла во двор, во двор нема влагање пошто 2-3 добермани чуваат дење/ноќе. Полиција не се згнува да оди таму за евн, евн сами ништо не прават.
Јас кога почнав да копам постоеше само една крипто валута бтц. После излезе лтц мислам и тн. За бтц битно беше јадрото на графичката. Меморијата ја намалувавме на најниска можна фрекфенција и не се трошеше многу струја. Со 3 графички разликата во струја беше одвај приметлива.Тогаш ретко кој копаше со еден куп графички.
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
903
746
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,080
4,477
Ethermine
www.facebook.com

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
903
746
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,814
9,243
Скопје

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,080
4,477
Ethermine
www.facebook.com
Барем не се расфрлувам од ракав со проценти на застапеност на копачи кои не плаќаат струја во скопските населби.
Da , ne se rasfrluvas oti ne si izlegol od doma toa e fakt, a i nemas bas vreme za toa oti trolas po forumive i prezafaten si :)
 

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Здраво дечки ви пишува КриптоСтеф кралот на Криптодонија од виртуелниот свет на YouTube. Ве поканувам на мојот канал КриптоСтеф каде што имам и англиски и македонски видеа. Во наредните видеа ќе објаснам како може да купите криптовалити, како може да ги уновчите, стратегии во тргување во крипто маркетот и ако имате прашања или критики слободно коментирајте во постовите. Каналот е за секого што сака да се запознае со криптовалути и како ќе може да профитира од нив.
Во првото видео им освен што ви честитам нова година ви објаснувам зашто се потребни криптовалутите освен за шпекулација.
View: https://www.youtube.com/watch?v=14tacd66oLE

Мојот прв лајвстрим оваа година ќе почне наскоро, ако имате слични размислувања како моите слободно направете субскрајб. Ако темава е за канта може слободно да се избрише.
View: https://youtu.be/rMlBykGptNo
батка се е добро,ако имаш теретана направи да има и плаќање преку btc,eth.. кои ќе влезат или од саат.
Јас не се одбирам многу за биткоин,дадов на друг,за jollycoin кои кажуваат дека ќе го има на берза и појако ќе биде од биткоинот,така ми кажаа,имаа и мининг со плаќање,али незнам дали ќе им успее.
Да имам добри графички и бесплатна струја за биткоинот ќе знам повеќе :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #48
И

Избришан член 18474

Гостин
Немам теретана веќе затворена е од 2018 година. Ме погоди политичка криза и имав загуба за цела година и морав да затворам.
Критпо се бавам од почеток на 2017 и такви шеми како џоли коин се пирамидална шема и ништо повеќе. НЕма корисници само шпекулација дека ќе излезе на берза и да излезе сите тие што имаат највеќе ќе направат таков дамп за џабе си инвестирал.
Инвестирај во вистински проекти не во пирамидални шеми или понзи шеми.
 

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Немам теретана веќе затворена е од 2018 година. Ме погоди политичка криза и имав загуба за цела година и морав да затворам.
Критпо се бавам од почеток на 2017 и такви шеми како џоли коин се пирамидална шема и ништо повеќе. НЕма корисници само шпекулација дека ќе излезе на берза и да излезе сите тие што имаат највеќе ќе направат таков дамп за џабе си инвестирал.
Инвестирај во вистински проекти не во пирамидални шеми или понзи шеми.
Таман ги гледав на слика пред неколку месеци дека се дуплираат,главниот си ги зема сите пари и затвора и прави друго.
Друже кој валлет користиш во мк?
Нели не е дозволено во мк blockhain и coinbase?


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,743
Мислења
856,577
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно