Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

дигитално евро

  1. ContentBot

    Европа го најави предлог-законот за дигитално евро за 2023

    Европската комисија минатата недела најави дека предлог-законот за дигитално евро ќе биде поднесен на почетокот на следната година. Предлогот кој ќе се разгледува ќе изгради законската рамка за легализација на дигиталното евро како криптовалута. Со ова ќе и се овозможи на Европската централна...
На врв Дно