• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dgjorg

 1. D

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Здраво дечки едно прашање. Има некој пробано од битстамп (https://www.bitstamp.net) да повлече пари на македонска сметка, еве на пример на тутунска? Или на некоја друга банка. Дали кје имам проблеми со трансакцијата?
 2. D

  Кај Можам Да Најдам Заштитна Футрола За Nexus S

  Здраво дечки, Си зедов Nexus S скоро, па сакав да си купам заштита за него но неможам да најдам. Ако може некој да ми посочи кај да барам. Поздрав.
На врв Дно