• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови пораки на профили

Не пиша фала за ССД на ПС5, не ти е чудно што проблемот се среди за неколку дена откако ми се пожали???
Здраво, пратив и приватна порака, имам ryzen 5 1500x box, дали може понуда за откуп, или замена (со моја доплата) за MoBo или GPU?
Не ги продавај Galaxy Buds Pro, сега во март искача нов апдејт ќе ја подобро многу камерата...
  • Ми се допаѓа
  • Хаха
Реакции: Вајкинг и psyside
psyside
psyside
Не тролај :D

Немам навика на слушалки не би ги носел секако.
Nemam btc momentalno, ke izvestam koga ke ima.
И
Избришан член 18474
Јави се кога ќе имаш
so maticna da pravime nesto
rezerviraj da se dogovorime
И
Избришан член 18474
Тешко сезона за гејмери
И
  • Избришан член 18474 напиша нешто на профилот на gOJDO.

Здраво, гејмер бара дом за играње 4к. Го прифаќате ли
Здраво, пратив приватна порака во врска со делови за PC, ако може одговор. Благодарам.
Здраво, дали имаш нешто на залиха од 144hz монитори, BenQ ili AOC?
PROCESOR
AMD Ryzen 5 3600X 6-Core 3.8GHz ILI
AMD Ryzen 5 2600
GRAFICKA
Nvidia GeForce GTX 1070 Asus ROG Strix Gaming 8GB ILI
Nvidia GeForce GTX 1080 Asus ROG Strix Gaming OC 8GB Edition
RAM
16 GB KINGSTON
SSD 240 GB
HDD 1 TB
NAPOJUVANJE 600W
MATICNA kompitabilna za konfiguracijava
fala ti
Zdravo, mozes li da mi oises poraka za kakvi konfiguracii imas do 17-18000 den.
На врв Дно