• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови пораки на профили

Здраво, гејмер бара дом за играње 4к. Го прифаќате ли
Здраво, пратив приватна порака во врска со делови за PC, ако може одговор. Благодарам.
Здраво, дали имаш нешто на залиха од 144hz монитори, BenQ ili AOC?
Вакви ликови немаат попаметна работа во животот, па ти попуваат што како во твојот бизнис, ти чини супер ако не тоа е тоа.
PROCESOR
AMD Ryzen 5 3600X 6-Core 3.8GHz ILI
AMD Ryzen 5 2600
GRAFICKA
Nvidia GeForce GTX 1070 Asus ROG Strix Gaming 8GB ILI
Nvidia GeForce GTX 1080 Asus ROG Strix Gaming OC 8GB Edition
RAM
16 GB KINGSTON
SSD 240 GB
HDD 1 TB
NAPOJUVANJE 600W
MATICNA kompitabilna za konfiguracijava
fala ti
Zdravo, mozes li da mi oises poraka za kakvi konfiguracii imas do 17-18000 den.
Zdravo vidov poznato vi e okolu DAG-ot za ETH-ETC... za posle zgolemuvanje nad 4gb kako opcija mislenje? Bi se prodolzilo na nicehash ili nesto sl, me interesira imam nesto oprema pa da znam sto kako so nea razgleduvam momentalno... Blagodaram odnapred
На врв Дно