• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нови огласи

 • Проценка
Ако може проценка за ASUS Cerberus GeForce® GTX 1050 Ti OC Edition 4GB GDDR5. Не е копана, користена е за веб и графички дизајн...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  31
  • 43.000 ден.
  Продавам нов гејминг компјутер со следнава конфигурација: MB: Asus B550M ROG Strix AM4 CPU: AMD Ryzen 5 5500 RAM: Kingston HyperX Predator 2 x...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  31
  • Проценка
  Ве молам за проценка на 2 години стар лаптоп, без знаци на употреба, целосно исправен. Спецификации: Screen: 15" IPS panel CPU: i7-9750H iGPU: UHD...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  44
  • 6.500 ден.
  Купен 18-Јун-2020 од Anhoch, без гаранција Maximum Resolution: 2560 x 1440 Aspect Ratio: 16:9 Screen Size: 27" Display Type: VA Response Time: 4...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  128
  • 65.000 ден.
  Продавам самсунг Zfold4 (12/256), кратко време користен како секундарен уред, одлично сочуван. Доаѓа со кутија (во која што има кабел само и...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  73
  • 28.500 ден.
  Продавам десктоп конфигурација составена од i5 10400f CPU, h410 плоча, 2*8GB DDR4 RGB Ram, Adata 500gb NVME, RX580 XFX 8GB, Riotoro 600w PSU...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  70
  • 38.000 ден.
  Здраво дечки го продавам мојот steam deck купен од Англија преку ebay во октомври 2022 користен е 2-3 пати во неделата од прв ден е со заштитно...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  54
  • 2.000 ден.
  Продавам Gateron Phantom Red линеарни свичови. Во сетот има 84 свичови, свичовите доаѓаат од Keychron Q1 тастатура, користени се минимално (околу...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  131
  • 4.000 ден.
  Се продава процесор Ryzen 5 1600AF супер сочуван и во одлична состојба. Процесорот е стар 2 години и 8 месеци, има преостаната гаранција до 4ти...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  100
  • 2.800 ден.
  Продавам и 3x AER RGB 2 NZXT fans (2x140 + 1x120) Зачувани КАКО НОВИ во фул пакување! Инфо за фановите тука...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  221
  • 2.600 ден.
  Здраво , Би замолил за проценка на следните делови : Процесор и кулер : I5 2400 3.1ghz / 4cores / 4threads + Cooler Master Processor Heatsink &...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  123
  • 4.000 ден.
  Ryzen 5 1600 со оргинален кулер - 4.500 ден Доаѓа во кмплет кутија - кулер (низок формат ) - гаранција истечена - купен од Нексио пред 5 год -...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  79
  • 26.000 ден.
  Продавам нови нискобуџетен гејминг компјутери со следнава конфигурација: MB: Asus A320M-K CPU: Ryzen 3 1200AF RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  101
  • 6.000 ден.
  Распродажба на компјутерска периферија и компоненти Опис Кол. Цена Вк. Цена Mouse Delux M517 Optical USB 1 200,00 ден 200,00 ден Mouse MS...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  287
  • Проценка
  Ве молам за проценка за следниот рутер: рутерот е нов, џабе седи дома
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  107
  Zdravo nekoj da prodava dobro socuvan Pixel 4(ne XL ili 4a) ili Pixel 5?
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  24
  • 9.000 ден.
  Продавам KbdFans Tofu65 keyboard kit. Во китот доаѓа: Aluminium case in grey DZ65RGB pcb Aluminium plate Дополнителен Carbon fiber plate Пена...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  63
  Бидејќи кај нас нема кај да се купи, случајно ако некој од вас во животот играл Rocksmith, го има кабелчето потребно за играта и веќе не му треба...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  43
  • 2.200 ден.
  На продажба меморијата од наслов: Micron 2x8GB 2666MHz - 2200ден.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  221
  • 250 €
  Specs: https://www.sony.com/electronics/su...receivers-amplifiers/str-dh550/specifications Одличен HiFi уред за љубители на Sony, а посебно на...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  55
  На врв Дно