• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нови огласи

 • 3.700 ден.
Продавам повеќе половни графички картички, користени за mining, сите во перфектна состојба, gaming/stock firmware, вентилатори без забелешка...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  18
  Полњачот е скинат некаде прави прекин на полнење но со вртење и поместување ќе се погоди.
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  59
  • 2.500 ден.
  Продаван нови nvme m.2 од 500 гб без гаранција Interface - NVMe (PCIe Gen 3 x4) Capacity - 500GB Sequential Read - 3500 MB/s...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  82
  • Проценка
  Ако може проценка на рутерот. Рутерот е нов само отворен и испробан, купен од Сетек со гаранција од 2 години.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  71
  Процесорот се вртка по дома, можеби на некој ќе му заврши работа.
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  33
  • 1 ден.
  Друштво, имам неискористен фамилијарен буџет од телеком од 30000ден. Морам да го искористам до 15.12.2022год. Бидејќи моментално мене не ми треба...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  77
  • 24.000 ден.
  Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација: MB: Asus A320M-K CPU: Ryzen 3 1200AF CPU Cooler: Arctic Alpine 23 RAM...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  40
  • 750 €
  Продавам нови: PlayStation 5 disk edition - 750€ controller - 55€ slusalki Pulse 3D white - 75€ Игри за Ps5: God of War Ragnarok - 4000 den...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  56
  Купувам свич игра Марио Одисеј. Ја неам уште играно а е фалена па затоа. Стрикно физичка копија со се кутија/опаковка. Понуди во ПП.
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  32
  • 22.500 ден.
  Се продава графичка Asus 3070 TUF. Картицата е земена од Пане, без гаранција, ја продавам за да се подновам :). Underclocked, ја немам видено да...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  118
  • Проценка
  Продавам процесор g5400. Без кулер само процесор. Нормално, целосно исправен. Локација Скопје, праќам по карго на ваш трошок.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  205
  TIP41C & TIP42C Ги купив за некој уред на кој што му требаа само два, но нарачав по 10 парчиња од двата да има за секој случај и веќе не ми...
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  106
  • 27.500 ден.
  купена од Пане, гаранција до август 2023 од Анхоч, full паковање. 27.500
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  106
  • Проценка
  Здраво на сите Ве молам за проценка за следниот кулер, користен месец ипол, заменет со поквалитетен. Поздрав,
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  147
  • 3.500 ден.
  32GB - 3500 ден. - https://www.amazon.com/Sony-Professional-32GB-Memory-QDG32E/dp/B01MTOM67J 64GB - 8000 den. - Nikon 64GB XQD Memory Card 32GB...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  35
  • 2.500 ден.
  Продадено Продавам i5 4570s
  Се продава i5 4570s 2.90Ghz купен во 2014 користен за гејминг обично за CSGO. Процесорот не е оверклокан досега и е во одлична состојба со...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  40
  Здраво дечки, Некој да не продава екран за S10 5G , или да посочите од каде во Мкд може да се најде. Прашано ледиком немаат. Поздрав
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  29
  Дечки ај препорака за од каде да најдам и какви DisplayPort кабли ми требаат за daisy chain да направам на двата монитори кои ги купив неодамна од...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  39
  • 11.000 ден.
  Се продава графичката од наслов. Ја имам од Јануари 2019та, користена за гејминг (Дота 2, ЦС-ГО). Гаранција нема истечена е. Картата функционира...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  98
  • 14.000 ден.
  koristeno 1 godina, iscisteno, sredeno kako novo so site dodatoci i shtrafcinja coolermaster v750 SFX 80+ gold napojuvanje 750W full modular...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  137
  На врв Дно