• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нови огласи

 • 5.000 ден.
Се продаваат напојувања Corsair RM850 - 850w На нив имаат по 3 кабли за графичка со по 2х8 пински. 3 молекс кабли. Извадени се од ригови. Во добра...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  0
  • 3.500 ден.
  Здраво дечки, Се продава XBOX Wireless Controller, бел, купен од Жирафа пред месец дена за 3290. Пробав да гејмам на него ама никако да се...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  0
  • 450 €
  Се продаваат графички 3070ки донесени од странство, немаат гаранција и кутија оригинална. Сите се во добра состојба и користени на мајнинг риг...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  65
  • 5.000 ден.
  Одат комплет. Имаат кутии, и интелот со сток кулерот, ама без паста на него, беше употребен додека не се зема друг кулер. Цена 5000 денари.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  34
  • 10.500 ден.
  Продавам две Ninetndo Switch конзоли и тоа: 1) Nintendo Switch V2 (не може да се џелбрејкне) во перфектна сосотојба, релативно малку користен...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  100
  • 2.000 ден.
  Се продаваат слушалки како од насловот нови со кутија 2021 модел, поради вишак од голем број на слушалки...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  15
  • 18.000 ден.
  Најверојатно ќе оди на продажба наскоро па ако може проценка на AMD Ryzen™ 7 5800X, користен околу 1 година со околу 2 години преостаната...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  141
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  36
  • 2.200 ден.
  1) Mario Kart 8 Deluxe = 2400 денари, картичка без опаковка 2) Pokemon Sword = 2200 денари, картичка без опаковка 3) The Legend of ZELDA - Link's...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  23
  • Проценка
  Ми треба проценка за пц-во CPU: Intel core I3 8100 истечена гаранција VGA: Asus dual RX 580 4gb, купена од @gOJDO во 2019, исчистена и нова паста...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  46
  • 12.500 ден.
  Користена 2 години за Video rendering во Premier Pro и кежуал гејминг. Ако му значи сето ова на некој, пошо глеам има поделни мислења за начинот...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  67
  Да е добро сочуван и без мртви пиксели. Претпочитам HDMI порт, но може и DisplayPort. Понуди само од Скопје, ве молам.
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  23
  Ми треба 4/8 портен GigaBit switch. Никакви посебни барања, освен да е функционален. Понудете тука или ПП.
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  20
  • 799 €
  Processor 1.1GHz quad-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.5GHz, with 6MB L3 cache Memory 8GB of 3733MHz LPDDR4X onboard memory Storage 512GB...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  50
  Купувам - нов или користен, NZXT KRAKEN G12. Ако некој има и нема план да го користи повеќе, нека ми испрати понуда со цена во ПП. Бела или црна...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  23
  • 6.000 ден.
  Продавам одлично сочувам Galaxy Watch4 40mm без видливи траги на користење, користен е многу краток период. Доаѓа со полнач. Без замени Само Скопје
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  78
  • 1.000 ден.
  Продадено Logitech G502 Hero
  Продавам маус Logitech G502 Hero Користен без знаци на користење без никакви двојни кликови или оштетувања. Доаѓа со сите тракатници со оригинално...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  108
  • 38.000 ден.
  Здраво, продавам целосна ryzen конфигурација, имам 2 опции за конфигурацијата, но по договор може да се направат дополнителни измени. Опција 1 -...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  193
  • 199 €
  Телефонот е купен од сетек на 08.11.2021 Гаранција до 2023 Одлично сочуван без точка на него.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  64
  • 19.999 ден.
  Asus ZenBook UX430UAR Display: 14'' 1920x1080 IPS CPU: Intel Core i7-8550U GPU:Intel UHD Graphics 620 RAM: 8GB 256GB SSD SATA3 Harman/kardon...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  70
  На врв Дно