1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ZX Spectrum Vega

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од DelphiUser, 25 Јуни 2019.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  811
  881
  2 Март 2011
  Машко
  Конзолата базирана на ZX Spectrum 48 поминала прилично анонимно. Претставена во 2015та, со sdcard со 1000 игри за 100 фунти. Денес е околу 65 фунти.

  ZX Spectrum Vega - Wikipedia  За тие што не знаат ZX Spectrum 48 го нудеше најевтиното почетно искуство со компјутер, игри и програмирање во раните 80ти. Исто е важен како Atari 8 битните компјутери во Америка своевремено, многу поефтин од C64, кој беше супериорен.
   
  b.a, NecrotoX и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,163
  8,401
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Во Белгија ги гледам овие, има и Нинтендо и други некои конзоли, све си мислам да си зеам едно.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Да ти заштедам некој денар: http://torinak.com/qaop/games
   
  GGTT1, Astro и на DelphiUser им се допаѓа ова.
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  811
  881
  2 Март 2011
  Машко

  Одличен линк. Сепак, овие конзоли не се измислени за да се заштеди некој денар ;)

  Fund raise направиле од илјадници фенови и собрале пари да го направат проектов. Само не успеале добро да го рекламираат. Можеби не ни сакале.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,163
  8,401
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Хахаха, абе шо ме заеба сеа :D сакав да си имам конзоличка. Работи ова бе аииии.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па добро де, купи ја, како украс :)
   
Слични теми
 1. vlatkorun
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,085
 2. psyside
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,378
Вчитување...

Сподели

Вчитување...