• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Звучник,Свичови,SSD Enclosure,RJ45 Конектори + Клешта.

 • Ја почнал/а темата
 • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Следниве работи се продаваат со тоа што скрос се исти како на линковите.
Доаѓаат со кутија и гаранција или пак како што дошле од продавбница
Клештата за конектори е скрос нова ниту еднаш не е користена можам да докажам спрема тоа кога е нарачана на ebay.
Испадна дека е купена по грешка со конекторите заедно.
UGREEN M2.Portable SSD Enclosure користено еднаш и седи под кревет.
Sony звучникот користен 5 дена и седи како украс тотално нов.
ТП Линк свичот е буквално неодпакуван исто како од продавница да го купувате само поефтино.
Mercusys свичот е користен 3 недели и потоа исто така под кревет си седи.
Слики има прикачено неколку.

Контакт/Вибер/Whatsapp/Telegram : +38975651213 Зоки

Mercusys MS105G 5-port Gigabit mini Desktop Switch = Гранција до 08.06.2022 = Цена 400 денари


TP-Link TL-SG108S 8-port Desktop Gigabit Switch = Гаранција до 07.10.2022 = Цена 1200 денари


SONY SRSXB12B.CE7 = Купено на 16.01.2021 Гаранција до 16.07.2021 = 1300 денари


SVR-Tech RJ45 CAT5e CAT6 CAT6a CAT7 EZ Shielded Pass Through Crimp End Connector | eBay


Комплет кремпарица клешта и конектори cat6a 25 комада = 2000 денари

UGREEN M2.Portable SSD Enclosure = 600 денари
 

Атачменти

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
849
930
Јас ќе ja земам UGreen m.2 кутијата за ССД.
Дали поддржува и NVMe, во смисла дали го чита дискот, не ми е битна брзината ?
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
459
610
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Јас ќе ja земам UGreen m.2 кутијата за ССД.
Дали поддржува и NVMe, во смисла дали го чита дискот, не ми е битна брзината ?
Јас сакав да ја земам. Output B Key пишува дека е. ССД-то кое го имам Самсунг 970 ево е M Key, и мислам дека не да пасува, па се откажав од купување. Ако го купиш и работи со М Key, пиши барем да знам ако сум направил грешка.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #6

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
UGREEN M2.Portable SSD Enclosure = 600 денари = Продадено на @Triology
За сите други кои сакаа да го купат но не успеаа се извинувам но однапред ќе кажам како вие така и јас немам време да чекам со денови , и воедно имаше повеќе купци и воедно купци кои се спремни одма да дојдат да го земат, а не да чекам 2 или 3 дена за да ви текне на вас дека треба да го земете тоа што сте го побарале.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Мало намалување на цени :

Bluetooth SONY SRSXB12B.CE7 = Купено на 16.01.2021 Гаранција до 16.07.2021 = 1200 денари последна фиксна цена

Комплет кремпарица клешта и конектори cat6a 25 комада = 1800 денари последна фиксна цена

TP-Link TL-SG108S 8-port Desktop Gigabit Switch = Гаранција до 07.10.2022 = Цена 1200 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Комплет кремпарица клешта и конектори cat6a 25 комада = продадено на @lumixoid со здравје да си ги користи.

Остана само свичот : TP-Link TL-SG108S 8-port Desktop Gigabit Switch = Гаранција до 07.10.2022 = Цена 1200 денари
Ќе напоменам свичот е нов неодпакуван исто како да би го купиле од продавница + гаранција.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Останато :

Модули Cat 6 купени од логинг не се користени воопште = Цена за сите 4 комплет 500 денари


TP-Link TL-SG108S 8-port Desktop Gigabit Switch = Гаранција до 07.10.2022 = Цена 1200 денари

Се комплет за 1600 денари , а за посебно цените се фиксни.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
 • Ја почнал/а темата
 • #15

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
998
942
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,287
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно