• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Звучници Klipsch Reference RF-62 II

Статус
Затворена за нови мислења.

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
265
467
Продавам High-End звучници Klipsch Reference RF-62 II во одлична состојба.
Звучниците максимално се зачувани.
Цена 550 евра.
Локација Кичево 078-504-415
За љубители на добриот звук, проверка, тест и лично преземање.

Frequency Response 35Hz-24KHz ± 3dB
Power Handling 125W RMS / 500W
Peak Sensitivity 97dB @ 2.83V / 1m
Nominal Impedance 8 ohms compatible
High Frequency Drivers 1” (2.54cm) Titanium diaphragm compression driver mated to 90° x 60° square Tractrix® Horn
High Frequency Crossover 1500Hz
Low Frequency Drivers Dual 6.5” (16.5cm) Cerametallic™ cone woofers
Inputs Dual binding posts / bi-wire / bi-amp
Enclosure Type Bass-reflex via dual rear-firing ports
Height 40.2” (102cm) with feet
Width 8.5” (21.6cm)
Depth 15.4” (39cm) with grille
Weight 49.1lbs (22.3kg)
Finish Black Ash & Cherry woodgrain vinyl
Built From 2010

FStgdEH.jpg


MbeQxZs.jpg


Gh4ScT6.jpg


Ta8f4Yu.jpg


mrR54ru.jpg


M4Ik5Wj.jpg


nd4Y3Qy.jpg


flMBtry.jpg


odx5hbP.jpg


4OXlk2X.jpg


JlykN7j.jpg


PfPXghm.jpg


e8oWow1.jpg


B0AYt0A.jpg
 

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
265
467
Едно освежување на огласот!

Во едно добивате екстра звучници со моќен бас чисти средни и високи тонови, перфектен звук!
 

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
265
467
Само за членови на форумот пред новогодишно намалување на 500евра.
 

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
265
467
Последно намалување на цена 450 евра или 27500 денари, под оваа цена звучниците нема да ги продавам.

Кој сака квалитет нека повели да ги види слушне, и да се увери во ова што го кажувам.
 

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
265
467
Продадени надвор од форумот, може затворање на огласот!

Некој што имал намера да купува звучници, пропушти добра прилика да има навистина предобри звучници.
За разлика од голем број на други звучници кои се продаваат кај нас, било тоа користени или нови, ретко за оваа цена некои други може да им парираат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно