• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Звучници JBL E80

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
411
Продавам звучници JBL E80 максимално зачувани без никакви оштетувања и поправки.
Користени се многу малку и се како нови.

Цена 360 евра

Контакт 070 771179 Зоран

Specifications

Type: 3 way, 4 driver loudspeaker system

Frequency Response: 38Hz to 20kHz

Power Handling: 100W

Recommended Amplifier: 200W (maximum)

Crossover Frequency: 300, 4000Hz

Impedance: 8Ω

Sensitivity: 91dB

Bass: 2 x 170mm polyplas cone

Midrange: 1 x 100mm polyplas cone

Tweeter: 1 x 19mm titanium dome

Enclosure: bass reflex

Dimensions: 927 x 213 x 349mm

Weight: 19.1kg 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
411
350 еур или 21500 денари на кој како му одговара.

Или заедно во комбинација со Yamaha AX900 од другиот оглас што го имам, 650 евра за комплет.

Кој сака да слуша одличен звук нека повели!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
411
Последно намалување 340 евра или 21000 денари!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
411
Намалување само за комплет JBL E80 + Yamaha AX900 за 600 евра.

За поединечно цените остануваат исти JBL E80 340 евра, Yamaha AX900 320 евра.

Кој сака одличен комплет за стерео еве прилика. 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,756
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно