1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Звучници Jamo Classic4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dreamson, 4 Јуни 2019.

 1. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
  Продавам звучници Jamo Classic 4, звучниците имаат прекрасен звук со минимални траги на користење во потполно исправна состојба.

  Може лична проба и превземање, или испорака по Карго.
  Тел. 070-771-179 Зоран
  Цена 6999 денари.
  Сликите се од звучниците кои ги продавам.

  Карактеристики:
  Frequency range (max) 20000 Hz
  Frequency range (min.) 45 Hz
  Impedance 4 Ω
  Power (peak/max) 140W
  Power (RMS) 100W
  Sensitivity 90 dB
  Type of box body Bass reflex
  Woofer driver, size 5.25 inches
  Dimension 460x250x210

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На gOJDO, BlackOuttheWoRlD, yasho и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
 3. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
 4. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
  Летна акција за само 5999 денари.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
  Ајде екстра звучници за екстра цена 5999 денари.
   
 6. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
  Форумска цена 5500 денари.
   
 7. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  241
  385
  8 ноември 2009
  Продадени, може клуч!
   
Слични теми
 1. Tolkuvac
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  3,133
 2. efto
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  891
 3. Multipass
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  529
Вчитување...

Сподели

Вчитување...