• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Звучници Jamo Classic 8

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
258
440
Продавам звучници Jamo Classic 8 од моја лична колекција.

Звучниците никогаш не се поправани, со минимални траги на користење.

Цена 15000 денари, контакт тука или на телефон 070-771179 Зоран

Jamo Classic 8 Made in Denmark

Specifications
Type Floor standing loudspeaker
Power handling 150 W - 200 W
Weight 16.0 kg (each)
Audio Section
Number of Speakers : 4
Impedance : 4Ohm
Power admitted (W) : 150
Audio Performances
Bandwith : 35 – 20000
Sensibility (dB/W/m) : 90.0
Miscellaneous
Dimensions : 22.5 x 90 × 29
Weight : 16.0 kg (each)

 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
827
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Лозан според сликиве гледам дека не се откажуваш од прилично добар звук, туку само дека праиш некоја мала ротација...
ама стварно за оваа цена нема скоро ни активни мониторки некои од 5" ! ! !
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
258
440
Лозан според сликиве гледам дека не се откажуваш од прилично добар звук, туку само дека праиш некоја мала ротација...
ама стварно за оваа цена нема скоро ни активни мониторки некои од 5" ! ! !
Не се откажувам, земав други и овие сега ми се вишок.

Искрено не би ги давал ако имав место, звукот кој го даваат е одличен.

Лично кој е заинтересиран може да го увиди тоа.

Тестирање ако му одговара и земање лично по видување.
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
712
612
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Не се откажувам, земав други и овие сега ми се вишок.

Искрено не би ги давал ако имав место, звукот кој го даваат е одличен.

Лично кој е заинтересиран може да го увиди тоа.

Тестирање ако му одговара и земање лично по видување.
На какви звучки се префрли сега?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
258
440
На какви звучки се префрли сега?
Сега зедов Klipsch Reference RF-62 II, а имам уште едни Jamo 707i.

Така да за овие што ги продавам немам место каде да ги наместам, и затоа ги продавам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
258
440
За членови од форумот цената ја намалувам и изнесува 13000 денари!

Драго ќе ми биде да ги земе некој од тука, и да им се изнаужива на звукот кои го даваат.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
258
440
Звучниците ги враќам на продажба!

Членот од форумот кој ги резервираше ми се јави и се договори дека ќе ги купи, од нигде никаде го снема и после неколку пати лично од моја страна и со пишана порака тука на форумот и со барање на телефон но не се јавува и ме игнорира.
Човечки и коректно е да каже ако се предомислил или има некоја друга причина, јас нема ни да го обвинам ни пак да се лутам ако ги откажал се иде до човека во секој момент, но да се скрива да не враќа на пораки и да не се јавува на телефон, тоа не можам да го поднесам.

Ова го пишувам за да знаете да не верувате на секого, без разлика ако е член тука на форумот. Никогаш не сум сакал лаги ни вакви подмолни работи.

Се надевам ќе ги земе некој мераклија кој ќе ужива во музиката.
 

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
155
160
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F 3.60 GHz
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / Kingston HDD 500GB
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
16GB HyperX RGB
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
Sideswipe Redragon RGB
Keyboard
Redragon Kumara 552 RGB
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / NAD 805SW
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro
Само 1 месец порано да беше огласот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,277
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно