1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зоте Брос

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од damil, 31 oктомври 2019.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,128
  7,030
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кој ќе оди :)

  [​IMG]

  Да им посакам среќа и памет со гаранциите и сервисот.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 2. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,212
  556
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Ако им е услугата како брендингот поробро ич да не се шират.
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Јас лично имам супер искуство со Зоте Брос.
  Пред 5-6 години од кај нив зедов Saitek X52 кој кошташе околу 120-ина евра. По извесно време истиот појави некои ситни проблеми и после една недела користење ми ги вратија парите назад.
  Без натегања, објаснувања и слични небулози.

  Од пристапот и однесувањето на еден од газдите добив впечаток дека се работи за океј луѓе. Се надевам дека не грешам.
   
 4. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,533
  1,740
  25 Март 2013
  Машко
  Вашиот репортер беше на местото на настанот да направи sneak peak во Super Zote Bros и иако цените не беа истакнати, се солидно снабдени и имаат брендови како Philips, Iskra алати, Vivax телевизори, Corsair куќишта, останатите брендови се помалку или повеќе исти како и во останатите продавници. Со повеќе информации ќе се јавиме преку директно вклучување во утрешниот Дневник.
   
  Последна промена: 14 ноември 2019
  На ARMac, gego, chemioftw и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  815
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Сега е вистинско време некој експерт да се јави кај Зоте и да им каже - дали сте запознаени со концептот на целосно ребрендирање?
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,951
  4,186
  28 oктомври 2008
  Штотуку се прошетав низ продавницата. Се уште се местат, лепат цени.. Делува полупразно, а со цени некако на пола пат помеѓу Сетек и Нептун. Како и да е, имаат интересни понуди на некои производи. Logitech G502 Hero за 3200. Not bad at all...
   
  Последна промена: 15 ноември 2019
  На TATA_MATA и architect им се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  А кој од овие два е во долната половина на патот, кој го горната? :D
   
  На Banjifiko и Astro им се допаѓа ова.
 8. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  257
  196
  15 ноември 2015
  Машко
  Ќе поминам да видам утре што имаат. Сигурно ќе им биде средено со цени до тогаш. Мое мислење е дека со една до две продавници во Скопје може да скрати на трошоци на безброј локали и да понуди пониска цена. Ама ќе видиме.
   
 9. Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,536
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Имам 7 инчен Quart таблет стар 12 години со 1Gb RAM и single core процесор ,две деца го млатеа од земја низ претходниве 9 години, еве го си работи без проблем. Quart од мене имаат златен медал за тој таблет, за друго останато немам поима какви се.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  455
  423
  14 Јануари 2016
  Машко
  Prosetav niz prodavnicata, kako sto razbrav zote ke nosi ubavi brednovi od tipot na corsair,chieftec, antec i dr, sto vo ostanati prodavnici realno i gi nema,kako na primer Anhoch sto nosat samo gembrid i deepcool..lajk za zote, super start.
   
  На MadBuldog му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,533
  1,740
  25 Март 2013
  Машко
  Од она јас што видов, а не беше веќе споменато се beko и Самсунг фрижидери, АОС монитори, Iskra мали апарати, некои брендови што сум ги видел само во Нептун (како Rampage тастатури), некои xiaomi телефони (како редми 6)... Цените им се нешто поефтини за некои работи и нешто поскапи за други
   
 12. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Мислам дека е време за Зотеброс тема.
   
  Peceto, Astro, Вајкинг и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,275
  3,570
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Некогаш и многу конкуренција е добра , ама некогаш и лошо...
  Цените ке бидаат горе доле 10-20 денари наспорти едните и другите.
  Така да не се радувајте предвреме.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 14. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Не е се во цената. Имаме теми кои се доказ за тоа.
  Подвали со користени уреди, refurbished, гмечење при рекламација, луди рокови при сервисирање...
   
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,536
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И така маржите за хардвер се 100 денари, дали бил маус или лаптоп, маржата е 100.
   
  На RoninMK и worker_x им се допаѓа ова.
 16. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,275
  3,570
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Тука си во право . Потребен е избор на марки и компоненти , да не бидаат едни та исти.
  Исто така и во коректност со гаранцијата , со нагласување на компонентата дали се refurbished или вратени од друго лице.
  Нели си имал заприметено дека цените секаде се скоро исти ?
  Значи на нас ни требаат 2-3ца конкуренти што ке се јадаат едни со други да се тепаат кои пониски цени и поприфатливи ке понуде или да донесаат некој бренд што го нема никаде у мкд.
  Све овоа на нивниот пазар се повеќе ко да ми личе дека некој у позадина на тие компании ги диктира цените и играат спрема таа музика.
  На нашиов пазар треба новост и уникатност и разновидност а не некои кинезарии , нонејм брендови што ги прекрстиле во бла бла .
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  62
  60
  18 Септември 2017
  Машко
  Бев денеска. Добри се снабдени. Купив една ситница како за да им тргне работата. Љубезни се вака доста што ми се допаѓа.
   
 18. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  266
  213
  17 Јануари 2013
  Машко
  Можи да се види некаде на нет ценовник на компоненти од зоте?
   
 19. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  826
  527
  20 Декември 2015
  Машко
  Срамота што немаат up-to-date страница. Чим отвараш, шириш бизнис кај се одело во ~2020 без функционална веб страна?
   
  На HoLfElDeR му/ѝ се допаѓа ова.
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  666
  643
  2 Јануари 2015
  Машко
  Имаш од сет, нексио, анхоч... тоа е тоа исто.
   
 21. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,128
  7,030
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не случајно го поставив флаерот горе. Правен е во MS Paint од некој што има елементарно непознавање од дизајн. Најверојатно „газдите“ го нашле првиот сервисер што имал несреќа да им се појави пред очи и му рекле маркетинг флаер да направиш.

  Така Риверсофт правеше. Така нефункционални веб страни се прават, а по утрото денот се познава.

  И уште еднаш:

  [​IMG]
   
  На Astro и steelseries им се допаѓа ова.
 22. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  223
  46
  18 Јануари 2019
  Машко
  Да се познава нема добар квалитет на сликата,значи amc се префрли на зоте сторе?


  Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
   
 23. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  На GGTT1, MadBuldog, Astro и уште 12 други им се допаѓа ова.
 24. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  536
  297
  5 ноември 2013
  Машко
  @borcep Што цена го зема?
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  136
  104
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  И јас ќе прашав истово. Супер изгледа на слики...
   

Сподели

Вчитување...