1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зоте Брос

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од damil, 31 oктомври 2019.

 1. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  209
  15 ноември 2015
  Машко
  Отворени ли се овие веќе, или ќе отворат наскоро. Quart телевизори не верувам да носат. Тие се погодија страшно добри, но ценовно нема да може да издржат.

  Незнам колку е паметно да се отвори сега салон, кога Нептун мава дампинг цени многу често.
  Сетек има евтини ѓубриња ST и си има фатено дел од купувачите кои бараат евтино.
  Техномаркет неможе ценовно да ги следи, па очекувам дека кај и да е и тие ќе отидат во стечај.

  Овие Зоте ако преживеаат од некој тендер. Инаку уште неотворени ќе затворат.
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Секоја чест за анализава. Ретко кој има ваков капацитет, ми се допаѓа како размислуваш.
   
  На Psycore, ivan88, Fredy и уште 16 други им се допаѓа ова.
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,651
  13,009
  2 Август 2012
  Машко
  Зоте се убај деца, бегајте таму.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,763
  7,235
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ти пријателе не престануваш да тресеш зелени по форумов никако. Секое мислење бисер балкански. Quart биле добри ама ST биле за никаде... И двете се за никаде.
  А зоте брос постојат одамна само ти си неинформиран лик со типично атрофирано македонско размислување. Чуј тендери..
   
  На RoninMK, Sonic.01, JasSum и уште 15 други им се допаѓа ова.
 5. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  209
  15 ноември 2015
  Машко
  Другар имаш ти некој проблем со мене или. Гледам 2 пати ме споменуваш и се однесуваш вулгарно.
  Ако ти сметам пиши ми во приватна порака и кажи која е причината.

  Што точно ти смета кај мене Даниел?

  Дека Quart e подобро многу од ST или?

  Јас лично користам таков тв. Околу мене исто има луѓе со уште 5-6 Куарт телевизори, од кои 2ца биле сопственици кои го вратиле SТ телевизорот пред да купат Quart.

  Не сакам да навлагам натаму дали си имал quart, бидејќи знам и како ќе оди опрадувањето твое
  (као божем ти донеле и си отворил до сега 50 Quart телевизори и 100 ST и си се изненадил од изработката и фалц делови)
  Toa e типично кажување на многу сервисери.
  Земи купи ги двата, користи ги 10-15 дена спореди слика, софтвер и после мешај се, во ред. Вака немој да се излетуваш.

  Зоте Брос по некоја случајност твоја, ми беа комшии порано. Поточно јас седев спроти во зградата на Жапо н. на 20 метри од нив.
  Незнам како да ти одговорам и дали треба понатаму воопшто и да ти се правдам.


  За тендерот тоа е мое мислење, а не тврдење и не мора да биде точно. И ти немаш потреба да избувнуваш на мислење. Тоа го прават само ниско интелигентните и да не кажам кои други луѓе.

  Но еве ти ако имаш познавање од Економија пробај па објасни на економски начин, на кој начин ќе оствари нето добивка ЗотеБрос на крај. Ако уште од старт има повисоки цени од St на сетек и повисоки цени од Нептун. Ќе остане тендер на крај нели?
  Мене ми е интересна дискусија се додека се збори на економски начин. Нормално ако можеш воопшто да збориш.

  Браво за тоа што го работиш и знаеш да средиш лаптоп. Ама олабави со клевети и глупости со кои сам се демантираш на крај.
   
  Последна промена: 31 oктомври 2019
 6. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  915
  735
  29 Март 2011
  Quart се Philips шо имам отворено до сега 10тинс се сите Philips Панели

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На maci, DrMTR, Dimitar77 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,099
  3,255
  2 Септември 2012
  Машко
  Имам 2 телевизора Quart смарт по 4 години стари, петта тераат со помината 3 годишна гаранција и се во одлична состојба. :)
   
  На Ethan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  62
  67
  24 Јули 2012
  Машко
  Kako sho svativ ne "otvara" tuku se seli-namesto na nekolku mesta da bide rashtkan tuka da mu bide se. I ke ima i bela tehnika. Ima toj chovek informacii, znae kolku pravea amc dodeka bea tamu i kolku moze da pravi on. A na kvart nekako ne mozam da se naviknam. Tolku televizori do sea i gi vkluchuvav,merkav,probuvav i ni eden ne me bendisa-ili nema boi kako sho treba ili e spor za smart ili... Za tie pari tolku. Za rabotenje si rabotat eve i po luge sho imam dadeno ne se zalat. Ama kjefot ne mi go pravat.
   
  На RoninMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,730
  2,056
  25 Март 2013
  Машко
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,518
  6,837
  21 Јануари 2009
  Не разбирам зошто не пишува комерцијален текст дека е како кај другите?
  Демек го реметат??
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Што е како кај другите?
  И не, не го реметат, го рекламираат.
   
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,518
  6,837
  21 Јануари 2009
  На други статии кога рекламираат во ќошот долу со 6 фонт пишува комерцијален текст.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,730
  2,056
  25 Март 2013
  Машко
  Ептен нагаѓам, но соопштението од Зотеброс е комично напишано и можеби заради тоа Трендо се решил да го објави. Бидејќи не е платено за таквата објава, не е ниту комерцијален текст.

  На крајот на краиштата не е ни битно. Добивме уште еден играч на IT пазарот, што барем мене ме радува
   
 14. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  @TATA_MATA Читни таму у објава, Зоте е од 2004-та присатен. :)
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,730
  2,056
  25 Март 2013
  Машко
  Види и Силбо се присутни на пазарот со години наназад и испорачуваа одличен квалитет, но тек кога отворија пекара на топ локација блеснаа во вистинско светло ;):)

  Поентата ми е, на топ локација многу повеќе луѓе дознаваат, многу поголема продажба, а со тоа и Зоте е многу покрупен играч на пазарот (во ранг на Анхоч, Сетек)
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,815
  1,184
  28 ноември 2015
  Машко
   
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Анхоч и Сетек имаат по 50 локали како тој еден што сега ќе го има Зоте. Разлика до нив има како Македонија до Германија.
   
  На ivan88 и krashot им се допаѓа ова.
 18. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,730
  2,056
  25 Март 2013
  Машко
  Ок, може не ми беше соодветна споредбата. Ама ако се блиску или исто со Нексио тоа сепак ги прави битен играч на пазарот
   
 19. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Играчи на ИТ пазарот во Макаронија се Setek, Anhoch, ITD и @Pane24 со тоа што @Pane24 e и играч во Европа и пошироко.
   
  На xenon, vladimir171, Goran995 и уште 13 други им се допаѓа ова.
 20. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  746
  1,083
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  зоте ги зеде сите локали од амц, еве гледам и во гостивар и тетово има отворено.
   
  pipelin, TATA_MATA и на gego им се допаѓа ова.
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,815
  1,184
  28 ноември 2015
  Машко
  Панеамазон.мк
   
 22. Astro

  Astro
  Guru

  6,687
  9,388
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Тоа е од компензација нешто
   
 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Нема да ме изненади еден ден ако чујам муабет дека Пане го надминал Амазон во продажба и заработувачка.
   
 24. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  211
  320
  12 Декември 2015
  Машко
  Плус и паркетот ќе го излакира тогаш.
  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Zippo и gOJDO им се допаѓа ова.
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Exeee, тогаш сигурно и чорапи ќе смени. :)
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...