Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Zotac Gaming RTX 3060 Twin Edge OC 12GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Bate Sase додаде нов оглас:

Zotac Gaming RTX 3060 Twin Edge OC 12GB - 27.000 ден.

Се продава картата. Користена т.е. некористена месец дена, само на идл си стое.
Со локална писмена гаранција од Скопје, уште 11 месеци. Сеуште е нова со оглед на тоа шо не се користе.
Првите неколку дена си играв со undervolt и картата работи стабилно на 0.875V при кое губи незначителни 2 % перформаси,
ама исто така губи и значително помала потрошувачка на струја , наместо 170 работе на околе 110 вати,
а со тоа губи барем 10-20 степена темптература, зависно од играта.

Можна е замена за...

Видете го целиот оглас...
 
20 јуни 2008
573
613
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
22 590 е нова, помина времето на скалпирање!
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
22 590 е нова, помина времето на скалпирање!
Не сакав да му се мешам во цената - ама кога почнавме ..
Не биди смешен Бате Саше - 27К ???
Форумов не е за скалпирање - напротив - за линкови до ефтини производи е !
Ти овде најде линк до овие производи сега сакаш да заработиш на нив ?
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
733
1.208
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Ништо не разбирате.
Патики што ги носел Леброн се поскапи од исти такви нови нели?
Така и со графичките од Бате Саше.
Користени се, ама од celebrity, затоа е 5к поскапа од идентична таква нова.
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Буразерчиња, ај да погледнеме попажљиво!
Графичка картичка Zotac Gaming Geforce RTX 3060 Twin Edge, 12GB GDDR6
1660838983474.png

Нешто не ќе да е оваа,туку оваа:

Графичка картичка Zotac Gaming Geforce RTX 3060 Twin Edge OC
1660839074324.png
Јеби га, слични се, скооооро исти, ама ипак не се исти. Различен модел.
Може и замена за појака со моја доплата, разбира се.
Понуди во ПП или ЛП.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
Буразерчиња, ај да погледнеме попажљиво!
Графичка картичка Zotac Gaming Geforce RTX 3060 Twin Edge, 12GB GDDR6
Погледнете го атачментот 115911

Нешто не ќе да е оваа,туку оваа:

Графичка картичка Zotac Gaming Geforce RTX 3060 Twin Edge OC
Погледнете го атачментот 115912
Јеби га, слични се, скооооро исти, ама ипак не се исти. Различен модел.
Може и замена за појака со моја доплата, разбира се.
Понуди во ПП или ЛП.

Мојата понуда е озбилна стои денес и утре. Ако си заинтересиран нормално.
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.022
3.618
Прага
Ај на место сите, да не влагаме со бичкијата петочки. Ти Саше "буразеру" ќе јадеш казна за спамирање следен пат кога ќе пратиш 20 пријави, а притоа на секоја провокација враќаш.
Клуч на темата за сега. Цената е поставена, ако се појави некој купец за таа цена што си ја понудил има како да те добие.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.364
Членови
35.399
Најнов член
smartonetech
На врв Дно